The Longines Avigation Watch Type A-7 1935 - hołd dla pionierów lotnictwa

<
Gallery image
>
The Longines Avigation Watch Type A-7 1935 1
<
The Longines Avigation Watch Type A-7 1935 1The Longines Avigation Watch Type A-7 1935 2
 
>
 
 

Opierając się o długie tradycje, które ukształtowały szwajcarską markę, Longines po raz kolejny inspiruje się swoją bogatą historią, rozwijając kolekcję zegarków Heritage. Model The Longines Avigation Watch Type A-7 1935 obrazuje historyczne więzi firmy ze światem lotnictwa. Wyjątkowy chronograf w eleganckim stylu vintage, łączy w sobie niezbędne w tej dziedzinie cechy wydajności i precyzji. Akcenty w miodowym odcieniu i montowana pod kątem tarcza, która umożliwia pilotom odczyty wskazań bez utraty kontroli nad drążkiem samolotu, spodobają się miłośnikom awiacji, jednocześnie ilustrując najwyższy poziom zegarmistrzostwa spod znaku Longines.


Chcąc uhonorować osiągnięcia pionierów lotnictwa, Longines sięgnął po inspirację ze swoich bogatych dziejów i stworzył wyjątkowy zegarek: The Longines Avigation Watch Type A-7 1935. Na początku XX wieku marka towarzyszyła pilotom, którzy swoimi niespotykanymi wcześniej osiągnięciami pisali historię lotnictwa. Przodował im Charles Lindbergh, pierwszy pilot, który pokonał Atlantyk w samotnym locie. W 2017 roku przypada jubileusz 90-lecia jego udanej próby. Precyzja i wytrzymałość były kluczowe w projektowaniu zegarków z oznaczeniem "Type A-7", które musiały spełniać surowe kryteria, by zasłużyć na swój status. Uzyskały go między innymi chronografy Longines stworzone na zamówienie armii amerykańskiej, w 1935 roku.

The Longines Avigation Watch Type A-7 1935 wyróżnia się tarczą odchyloną pod kątem 40° w prawo, z dwunastoma dużymi cyframi arabskimi w miodowym odcieniu. Cyfry są doskonale czytelne na tle białej, polerowanej tarczy. Równie czytelne, dzięki skali w stylu toru kolejowego, są wskazania minut. Kopertę czasomierza wieńczy elegancka, rowkowana koronka. Zegarek zaprojektowano tak, by nosić go na wewnętrznej stronie nadgarstka. Szczególna orientacja tarczy zegarka pozwala pilotom odczytywać wskazania bez puszczania drążka samolotu, a rozmiar i struktura powierzchni koronki umożliwiają jej łatwą obsługę, nawet w rękawiczkach.

Śmiały model łączy w sobie nietuzinkowe wzornictwo z wydajnością i precyzją, które wypełniają surowe wymagania, fundamentalne dla świata lotnictwa. Zegarek The Longines Avigation Watch Type A-7 1935 nie pozostanie niezauważony. W 41 mm kopercie ze stali szlachetnej zamknięto kaliber automatyczny L788.2 - chronograf z kołem kolumnowym stworzony specjalnie dla Longines, obsługiwany przy pomocy pojedynczego przycisku (uruchamianie, zatrzymywanie, resetowanie stopera) zintegrowanego z rowkowaną koronką. Eleganckie, szkieletowe wskazówki w gruszkowatym kształcie wykonano z barwionej na niebiesko stali pokrytej lakierem w miodowym odcieniu. To detal znakomicie dopełniający wyjątkową estetykę modelu. Ogólny wizerunek zegarka harmonijnie wzbogaca brązowy pasek ze skóry aligatora.Autor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 15-11-2016

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności