Eisenberg Essential Soothing Moisturiser - dla skóry wrażliwej

Eisenberg oferuje mężczyznom nową innowacyjną codzienną pielęgnację, która chroni, łagodzi i odbudowuje skórę wrażliwą, delikatną i podrażnioną. Pielęgnacja łączy skuteczność formuły Trio-Moléculaire®, najnowsze efekty badań biotechnologicznych na komórkach macierzystych pochodzenia roślinnego oraz najskuteczniejsze naturalne składniki aktywne. Hipoalergiczna, bez parabenów, bez barwników i perfum, to idealna pielęgnacja dla skóry wrażliwej.


Essential Soothing Moisturiser Eisenberg – kompleksowa hipoalergiczna pielęgnacja skóry w mieście, błyskawicznie nawilża, chroni, łagodzi oraz zmniejsza podrażnienia skóry wrażliwej. Naprawia uszkodzenia wywołane takimi czynnikami jak golenie, zmiany pogody, zanieczyszczenie środowiska, szok termiczny przy uprawianiu sportu, dzięki wyciągowi z komórek macierzystych liści Maliny o właściwościach antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych i chroniących DNA. Formuła Trio-Moléculaire® zapewnia działanie przeciwstarzeniowe i wyraźnie redukuje szorstkość. Nietłusta formuła do twarzy i konturu oczu, którą można stosować zarówno w dzień jak i w nocy. Bez perfum, barwników i parabenów.


W sercu innowacji Essential Soothing Moisturiser:

1. Wyciąg z komórek macierzystych liści maliny

Pochodzący z hodowli komórek macierzystych liści Maliny, wyciąg posiada nadzwyczajne właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne i ochronne dla DNA.

Komórki Maliny składają się z mieszaniny białek, cukrów i cząsteczek antyoksydacyjnych. Zawierają szczególnie dużo antocyjanów o właściwościach uspokajających, małych cząsteczek aktywnych o działaniu antyrodnikowym, jak również białek posiadających cechy enzymatyczne pomagające neutralizować szkodliwe substancje utleniające.

Dzięki wykorzystaniu technologii hodowli komórek macierzystych, te cenne komponenty występują w wyciągu. Ich właściwości zostały zachowane w wyniku ściśle kontrolowanego procesu ekstrakcji.

Testy in vitro wykazały, że ten składnik aktywny:
• zmniejsza reakcję zapalną powiązaną ze wzrostem ilości tlenku azotu i ryzyko wystąpienia przewlekłego stanu zapalnego, co zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym i starzeniu się skóry, które wywołują reakcje zapalne.
• posiada silne działanie antyoksydacyjne na komórki.
• zwiększa żywotność komórek, chroni i naprawia DNA. Efekty działania na DNA zostały zaobserwowane pod mikroskopem przy zastosowaniu Testu Kometowego*, potwierdzając rolę rozpuszczalnego w wodzie wyciągu z Malin w ochronie DNA przed degradacją wywołaną szkodliwymi czynnikami.

2. Booster młodości - formuła Trio-Moléculaire®

Będąca sercem każdego kosmetyku Eisenberg, Formuła Trio-Moléculaire® zapewnia wyjątkowe właściwości przeciwstarzeniowe i wykazuje delikatne działanie dzięki idealnemu doborowi nadzwyczaj skutecznych składników naturalnych.

Formuła Trio-Moléculaire®, odkryta dzięki badaniom Eisenberg, została opatentowana przez José Eisenberga na całym świecie; jest wyłączna dla tej marki.

Regeneruje
Enzym o delikatnym działaniu keratolitycznym pomaga eliminować martwe komórki z powierzchni naskórka i wzmaga odnowę komórkową. Polepsza strukturę i wygląd skóry.

Stymuluje
Cytokiny z mleka to molekuły restrukturyzujące skórę, poprawiając jej elastyczność, jędrność i grubość oraz zmniejszając szorstkość. 

Dotlenia
Biostymuliny pochodzące z młodych pędów Buka z biologicznych hodowli, zachowują elastyczność skóry, głęboko nawilżają, poprawiają dotlenienie komórek i zapobiegają powstawianiu zmarszczek.


3. Dodatkowe ważne składniki:

Każda pielęgnacja Eisenberg posiada  wszechstronne działanie, przeciwstarzeniowe dzięki Formule Trio-Moléculaire® oraz ukierunkowane odpowiadające specyficznym potrzebom poszczególnych rodzajów skóry.
Dla skóry wrażliwej i podrażnionej działanie przeciwstarzeniowe zostało połączone z ochroną przeciwzapalną i przeciw zanieczyszczeniu środowiska dzięki wyciągowi z komórek macierzystych liści Maliny, uzupełnione niezwykłymi składnikami:

• Olej Jojoba posiada właściwości nawilżające, regenerujące, tonizujące i zmiękczające, idealne po goleniu.
• Masło Karite, czyste i intensywnie regenerujące, zapewnia skórze podrażnionej i wrażliwej więcej miękkości i komfortu.
• Witaminy E i C zostały wybrane ze względu na ich powszechnie uznane działanie antyoksydacyjne.
• Bisabolol, jest ceniony za swoje właściwości wygładzające, łagodzące i przeciwzapalne, dodatkowo szybko koi podrażnienia wywołane goleniem.


Działanie składników:

• Regeneruje, Stymuluje, Dotlenia: Formuła Trio-Moléculaire®: Enzymy - Cytokiny - Biostymuliny)
• Właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, odbudowujące i ochronne DNA: Wyciąg z komórek macierzystych liści Maliny
• Intensywnie regeneruje, zmiękcza, nawilża, odbudowuje: masło Karité
• Właściwości łagodzące, przeciwzapalne i regeneracyjne: bisabolol (wyciąg z Candei)
• Nawilża, regeneruje, tonizuje i zmiękcza: olej jojoba
• Działanie antyoksydacyjne: Witaminy E i C

Sposób uzycia: rano i/lub wieczorem, na oczyszczoną twarz, kontur oczu i szyję.


Jakie czynniki uwrażliwiają skórę?

• Regularne lub okresowe stosowanie niewłaściwych i/lub podrażniających produktów myjących czy pielęgnacyjnych oraz golenie.
• Zmiany i niekorzystne warunki klimatyczne
• Skoki temperatur zimno/ciepło są głównym wrogiem, ponieważ powodują zwężanie i rozszerzanie naczynek, co w efekcie sprawia, że pozostają rozkurczone i pękają. Wynikające z tego reakcje skóry zachodzą w głębokich warstwach i są bardziej lub mniej widoczne gołym okiem.
• Zimą na przykład, zimno i ogrzewanie wysuszają powietrze. Zmniejsza się nawilżenie, skóra traci blask, staje się szorstka i podrażniona.
• Każdy rodzaj skór może "przeziębić się", jednak  cera wrażliwa, cienka i jasna staje się jeszcze bardziej reaktywna i wymaga specjalistycznej pielęgnacji, która zapewni jej ciągły komfort, ochronę i działanie przeciwzapalne.
• Zanieczyszczenie środowiska
• Czynniki drażniące jak pyłki
• Pikantne potrawy i alkohol


A co w przypadku mężczyzn?

Nawet jeżeli najczęściej skóra mężczyzn jest grubsza i bardziej odporna na złe warunki niż u kobiet, niektórzy panowie mają skórę wrażliwą lub zauważają, że z biegiem lat stała się bardziej delikatna.

Reaktywność skóry może objawiać się uczuciem dyskomfortu spowodowanym swędzeniem, szczypaniem, ściąganiem, rozgrzaniem, wrażaniem pieczenia bądź zaczerwienieniami.

Poza tym, wielu mężczyzn rzadko używa pielęgnacji ochronnej rano, więc ich skóra nie jest zabezpieczona w trakcie ich codziennych aktywności: w mieście, podczas jazdy motorem, w pracy, w czasie uprawiania sportu. Dodatkowo, golenie oraz stres są kolejnymi czynnikami silnie podrażniającymi.


Kiedy skóra "czerwienieje ze złości"...

Skóra niektórych mężczyzn jest naturalnie wrażliwa, zwłaszcza jeżeli mają jasną karnację i ich cera jest bardziej sucha. Naczynka twarzy mogą wówczas się rozszerzać i tuż pod skórą stawać się widoczne. Być może jest to skutek jednej z tych przypadłości:

• Rumień - Zaczerwienienia są bardziej lub mniej intensywne i pokrywają policzki, przypominając poparzenie słoneczne.
• Cera naczynkowa - Zaczerwienienia są rozproszone i trwałe, małe czerwone włókna, często przypominające czerwoną pajęczynkę, są widoczne na policzkach i na skrzydełkach nosa. Czasami dolegliwość może stać się bardziej dokuczliwa i przybrać postać drobnych krostek.
• Rumień naczyniowy - To zaburzenie łączy obie przypadłości. Czasami towarzyszą mu uderzenia gorąca i nagłe zaczerwienienia przypominające rumieniec, które pojawiają się w przypadku zmiany temperatury, jak również w chwilach emocji lub po spożyciu pikantnych potraw czy wypiciu alkoholu.

Reasumując; zimno, słońce, gwałtowne zmiany temperatury (zimno-gorąco), golenie, zanieczyszczenie środowiska, uprawianie sportu, pikantne jedzenie i alkohol wzmagają stany zapalne. Tym reakcjom skóry wrażliwej można zaradzić codziennymi drobnymi zabiegami oraz stosowaniem Aktywnej Pielęgnacji Łagodzącej i Nawilżającej, specjalistycznej formuły o udowodnionej skuteczności.


Dwa niezbędne gesty przy pielęgnacji skóry wrażliwej:

• Rano stosować Essential Two-in-one do delikatnego golenia bez podrażnień, potem zastosować Essential Soothing Moisturiser na twarz, kontur oczu i szyję.
• Wieczorem, powtórnie użyć Essential Two-in-one, by usunąć nadmiar sebum, zanieczyszczenia i umyć skórę po całym dniu, następnie zastosować Essential Soothing Moisturiser. Działające przez całą noc składniki aktywne sprawią, że rano skóra będzie ukojona.


Cena: 389 PLN / 50 ml

Kosmetyk dostępny jest w perfumeriach Sephora.Autor: Robert Krupiński
Data publikacji: 27-10-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności