Alberta Ferretti - kolekcja jesień-zima 2015/16

Córka krawcowej i jedna z największych włoskich projektantek - Alberta Ferretti to mistrzyni romantycznej i ultra kobiecej mody. Dorastała w otoczeniu barwnych tkanin, nici i maszyn do szycia. Jej początkowa niechęć do szycia i projektowania z czasem przerodziła się wielką pasję.  Rozpoznawalny styl Projektantki w postaci romantycznych sukien, dramatycznych drapowań, zdobnych dekoltów i misternych wykończeń znalazł odzwierciedlenie w najnowszej kolekcji.


Kolekcja Alberta Ferretti jesień-zima 2015/2016 zachwyca detalami i nietypowymi łączeniami, jak również barokowymi ornamentami czy romantycznym boho. Projektantka proponuje nam całą gamę szyfonowych, romantycznych sukien, dramatycznych drapowań, zdobnych dekoltów i misternych wykończeń. Charakterystyczne dla stylu Ferretti skręcenia tkanin, zakładki i obfite drapowania możemy podziwiać w sukniach i sukienkach, zarówno tych na co dzień, jak i propozycjach koktajlowych i wieczorowych. Na chłodniejsze dni Alberta przygotowała eleganckie peleryny z futrzanymi kołnierzami, płaszcze z futrzanymi kapturami oraz moherowe swetry zdobione misternymi koronkami. Paleta kolorystyczna to przede wszystkim polaczenie bieli i czerni. wzbogacone o czerwień, bordo, brąz i zieleń.

Zmysłowości i erotyzmu kreacjom dodają delikatne, przeźroczyste tkaniny, jak szyfon, tiul, aksamit i jedwab. Aktualna kolekcja to kwintesencja kobiecości i zmysłowości.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto