Album "The Dress: 100 Iconic Moments in Fashion" z ilustracjami Megan Hess

Megan Hess jest międzynarodową ilustratorką mody, która współpracuje z najbardziej prestiżowymi domami mody, z luksusowymi markami na całym świecie, a jej prace można znaleźć w wielu publikacjach i książkach m.in.. swiatowego bestselleru na podstawie którego zrealizowano serial "Seks w wielkim mieście". Megan ilustrowaniem zajmowała się już od najmłodszych lat, ale nigdy nie traktowała tego zajęcia jako możliwej ścieżki kariery. Studiowała projektowanie graficzne, pracowała dla agencji reklamowych, jednakże w dalszym ciągu szukała spełnienia. Porzuciła pracę jako dyrektor kreatywny w agencji i przeniosła się do Londynu, aby działać jako samodzielna artystka. Wtedy to własnie rozpoczęła współpracę z najbardziej prestiżowymi domami mody i luksusowymi markami z całego świata, jak: Chanel, Dior, Versace, Cartier, Montblanc, Tiffany & Co., Fendi, Guerlain czy Rolex.


Najnowszym efektem jej artystycznej pracy jest wyjątkowy album "The Dress: 100 Iconic Moments in Fashion" obejmujący 100 najbardziej kultowych sukienek, które wpisały się na stałe w historię mody. 100 ilustracji w charakterystycznym dla artystki stylu, czyli kontur czarnym tuszem plus kolor, przedstawia zarówno modelki na wybiegu, jak i sławne aktorki, wokalistki, czy ikony mody w swoich najbardziej znanych kreacjach od najlepszych projektantów. Od prostej, czarnej sukienki Audrey Hepburn znanej z filmu "Śniadanie u Tiffaniego" projektu Givenchy, poprzez romantyczną suknię ślubną księżnej Diany, zaprojektowaną przez Davida Emmanuela, "Mięsny absurd" projektu Franca Fernandez dla Lady Gagi, ekscentryczną, łabędzią suknię Björk, którą stworzył Marjan Pejoski, czarną kreację spiętą agrafkami, w jakiej w latach 90. szokowała Elizabeth Hurley domu mody Versace, aż po kultową, sukienkę koloru kości słoniowej, w której Marylin Monroe wystąpiła w słynnej scenie w filmie "Słomiany wdowiec" zaprojektowaną przez Williama Travillę.

Najnowsza pozycja wydawnictwa Hardie Grant Books to zapewne piękny prezent pod choinkę.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności