Alexander McQueen - kolekcja damska jesień-zima 2015/16

Ciężko jest przejąć dom mody po założycielu, ponieważ wiąże się z tym ogromna presja, próba sprostania oczekiwań wyrafinowanych klientow. Takiej probie kilka lat temu została poddana Sarah Burton, gdyż Alexander Mcqueen już za życia został okrzyknięty geniuszem. Podobnie jak jej poprzednik, Burton często tworzy mroczną, teatralną opowieść, czerpie inspiracje ze strojów z różnych epok, które wzbogaca i unowocześnia. Ubrania domu mody Alexander McQueen co sezon wzbudzają wiele uczuć, zaskakują, szokują, zachwycają. Kolekcja na sezon jesień-zima 2015/16, w której Sarah Burton w nieco nostalgiczny sposób odwołuje się do wiktoriańskiej estetyki, a z kwiatu róży czyni motyw przewodni kolekcji, nie pozostaje w tyle.


Stylistyka pokazu przypominała czasy Marii Antoniny co nie jest nieuzasadnione, ponieważ w tym sezonie projektantka postanowiła umieścić wybieg w Conciergerie, znanym obecnie jako Pałac Sprawiedliwości, który do XX wieku był więzieniem. To tam przebywała Maria Antonina przed ścięciem, co dodatkowo musiało budzić u gości pokazu mroczne konotacje. Warto również przypomnieć, że to własnie tu trzynaście lat temu odbył się pierwszy paryski pokaz młodego Lee McQueen, który wybieg zamienił w ponury loch, a na środku stanęła tajemnicza postać w fioletowym płaszczu w asyście wilków.

Najnowszy pokaz na sezon jesień-zima 2015/16 to przede wszystkim idealnie skrojone skórzane płaszcze i krótkie kurtki z futrzanymi kołnierzami, skórzane sukienki bogate w marszczenia i fantazyjne cięcia, sukienki o linii A w szyfonowe, plisowane falbany i nieziemskie koronki w postaci szykownych sukienek czy garniturów. Na szczególną uwagę zasługują sukienki wieczorowe uszyte ze zwiewnych tkanin w printy róż oraz ozdobione tysiącami misternych marszczeń, falbanek, piór, które wyglądały jak płatki róż.

Dom mody Alexander McQueen zaprezentował tym razem łagodną stronę swojej twórczości, romantyczną, ale również niezwykle wyrafinowaną. To tak, jakby Burton w końcu zaczynała pokazywać inny aspekt siebie i domu mody, który obecnie prowadzi. Jest to aspekt wart dalszej przyszłości.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności