Alexander McQueen - kolekcja damska jesień-zima 2014/15

Baśniowa, ale nie słodka jak obrazki Disneya, trochę niepokojąca i bliska natury - taka jest nowa kolekcja Sarah Burton, dyrektor kreatywnej domu mody Alexander McQueen na sezon jesień-zima 2014/15. Trapezowe kształty, hafty richelieu i futrzane elementy - tym razem na nie postawiła marka, a projekty to wysublimowane stroje balansujące na granicy kolekcji ready-to-wear i haute couture.


Lee McQueen, geniusz, modowy prowokator i wizjoner. W kontrowersyjnym świecie mody, gdzie dziesięciominutowy pokaz mody może przekreślić karierę, stworzył wielką markę, już za życia stając się legendą. Twierdził, że czuł się zobowiązany do zaoferowania widzom, wymęczonym przez tygodnie mody, czegoś spektakularnego, aby ich ożywić. Sarah Burton kontynuuje tą zasadę. Jej najnowsza kolekcja na jesień-zimę 2014/15 zainspirowana jest "Dzikim pięknem".

"Chciałam ponownie zobaczyć twarz kobiety" – twierdzi projektantka - "Uwolnić ją trochę, dotknąć jej i poczuć" - dodaje. - "To świat widziany oczami niewinnego dziecka"

Odkąd Sarah Burton w 2010 roku przyjęła stery domu mody Alexander McQueen po tragicznej śmierci założyciela marki, bezgranicznie i sumiennie strzegła dziedzictwa brytyjskiego domu mody jednocześnie zachowując swoje wartości i pomysły.

Najnowsza kolekcja podobnie, jak wiele kolekcji Lee McQueen zainspirowana została filmem, tym razem jest to amerykański serial fantasy - "Gra o tron" stworzony przez Davida Benioffa i D. B. Weissa, będący adaptacją sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George'a R. R. Martina. Burton zaprezentowała nam iście bajkowe projekty o linii trapezu, futrzane płaszcze,eteryczne suknie z haftowanej organzy, plisowane spódnice o linii A, sukienki zdobione haftem richelieu oraz ponadgabarytowe wyszywane kryształami. Większość projektów zdobiły różnego rodzaju futra czy warstwy ręcznie wycinanych piór do złudzenia przypominające skrzydła ćmy. Trudno nie wspomnieć to futrzanych pelerynach z obszernym kapturem, jeden z modeli był tak pierzasty, jak sowa, natomiast drugi to istne wcielenie skunksa.

Kolorystyka kolekcji to połączenie klasycznej czerni i bieli z minimalnym dodatkiem złota, zieleni i fioletu.
Sarah Burton w kolekcji Alexandra McQueena zabrała nas w niecodzienną podróż do magicznej, aczkolwiek tajemniczej krainy.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności