Alexander McQueen - kolekcja jesień-zima 2013/14

Projektantka domu mody Alexander McQueen, Sarah Burton urodziła w tym roku bliźniaki. Nadmiar obowiązków macierzyńskich sprawił, że losy jesiennej kolekcji stanęły pod znakiem zapytania. Spekulowano, że zamiast pokazu Alexander McQueen odbędzie się tylko skromna prezentacja. Ostatecznie na scenie Opéra-Comique w Paryżu, odbył się minipokaz z dziesięcioma sylwetkami.


Projekty z najnowszej kolekcji jesienno-zimowej były dalekie od ready-to-wear, ale nie jest w tym nic dziwnego, gdyz projektantka przyzwyczaila nas do swojego oryginalnego stylu. Tym razem inspirowała się bogatymi strojami dawnego papiestwa i kardynałów, dodając odrobinę fetyszyzmu i historycznych odniesień do mody Tudorów. Stroje brytyjskiego domu mody przypominają wręcz kostiumy z portretów Elżbiety I. Surowe płaszcze i suknie z aksamitu, bufki i białe kryzy jak z portretów arystokracji. Oczywiście, historyczne wątki doczekały się przekształcenia na modłę domu mody Alexander McQueen, odsłaniając tym samym odrobinę ciała.

W kolekcji znajdziemy podkreślające kobiece kształty góry zestawione z szerokimi spodniami i na odwrót, szerokie góry z dopasowanymi, ołówkowymi spódnicami z wysokim stanem. Talia podkreślona została również szerokimi pasami, a jako okrycie wierzchnie marka Alexander McQueen zaopatrzy nas w różnej długości peleryny. W jesiennych propozycjach Sarah Burton dominuje czerń i biel, które przełamane zostały złotem.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności