Alexander McQueen - kolekcja męska jesień-zima 2015/16

Valour, Truth, Honour, czyli waleczność, prawda i honor przyświecają męskim propozycjom marki Alexander McQueen na sezon jesień-zima 2015/16. Jest to bezpośrednie odniesienie do morza, czerwonych maków przy Tower of London, miejsca upamiętniającego śmierć brytyjskich żołnierzy podczas I Wojny Światowej. W 2014 roku Dzień Maka obchodzony był w niezwykły sposób, bowiem była to 100 rocznica wybuchu I Wojny Światowej. Z tej okazji uruchomiono niezwykłą wystawę czerwonych maków przed Tower of London. 888 246 maków, każdy z nich symbolizujacy żołnierza Commonwealth’u poległego podczas wojny. Piękny dialog mody i historii z kontrolowaną dawką patosu.


Powołując się na tak szlachetne hasła, Sarah Burton zapragnęła przywrócić również szlachetność modzie męskiej. W kolorystyce pojawiła się wojskowa zieleń, niebieski symbol sil powietrznych oraz klasyczna czerń gdzieniegdzie przełamanej także głęboką czerwienią. Jeśli chodzi o projekty Sarah Burton proponuje w tym sezonie militarne uniformy z pagonami i obszernymi kieszeniami, idealnie skrojone żakardowo-aksamitne marynarki i płaszcze, zaserwowane choćby w formie surdutów, oraz marynarki, płaszcze o kroju klepsydra z błyszczącymi medalami oraz płaszcze z nadrukami haseł kolekcji Valour, Truth czy Honour.

Brytyjskie dziedzictwo kwiatowe zdobiły projekty z jesienno-zimowej kolekcji. Maki upamiętniające śmierć brytyjskich żołnierzy pojawiły się na jedwabnych żakardach, swetrach, bluzach i kurtkach, natomiast róże, symbol wybrany przez Henryka VII dla upamiętnienia zakończenia Wojny Dwóch Róż królował na eleganckich garniturach.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności