Alexander McQueen - kolekcja męska jesień-zima 2015/16

Valour, Truth, Honour, czyli waleczność, prawda i honor przyświecają męskim propozycjom marki Alexander McQueen na sezon jesień-zima 2015/16. Jest to bezpośrednie odniesienie do morza, czerwonych maków przy Tower of London, miejsca upamiętniającego śmierć brytyjskich żołnierzy podczas I Wojny Światowej. W 2014 roku Dzień Maka obchodzony był w niezwykły sposób, bowiem była to 100 rocznica wybuchu I Wojny Światowej. Z tej okazji uruchomiono niezwykłą wystawę czerwonych maków przed Tower of London. 888 246 maków, każdy z nich symbolizujacy żołnierza Commonwealth’u poległego podczas wojny. Piękny dialog mody i historii z kontrolowaną dawką patosu.


Powołując się na tak szlachetne hasła, Sarah Burton zapragnęła przywrócić również szlachetność modzie męskiej. W kolorystyce pojawiła się wojskowa zieleń, niebieski symbol sil powietrznych oraz klasyczna czerń gdzieniegdzie przełamanej także głęboką czerwienią. Jeśli chodzi o projekty Sarah Burton proponuje w tym sezonie militarne uniformy z pagonami i obszernymi kieszeniami, idealnie skrojone żakardowo-aksamitne marynarki i płaszcze, zaserwowane choćby w formie surdutów, oraz marynarki, płaszcze o kroju klepsydra z błyszczącymi medalami oraz płaszcze z nadrukami haseł kolekcji Valour, Truth czy Honour.

Brytyjskie dziedzictwo kwiatowe zdobiły projekty z jesienno-zimowej kolekcji. Maki upamiętniające śmierć brytyjskich żołnierzy pojawiły się na jedwabnych żakardach, swetrach, bluzach i kurtkach, natomiast róże, symbol wybrany przez Henryka VII dla upamiętnienia zakończenia Wojny Dwóch Róż królował na eleganckich garniturach.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto