Alexander McQueen - kolekcja męska jesień-zima 2014/15

W kolekcji męskiej na sezon jesień-zima 2014/15 Saraha Burton, dyrektor kreatywna domu mody Alexander McQueen zaprezentowała, jak sama to określiła "nostalgiczny powrót", nie tylko do twórczości Alexandra Lee McQueena założyciela marki, ale również do historii miejsca, znajdującego się w londyńskiej dzielnicy Soho.


Inspiracją dla projektantki tym razem była twórczość znanego, brytyjskiego fotografa Johna Deakina. Dzięki jego fotografiom można poczuć klimat panujący wśród brytyjskiej bohemy lat 50. i 60. Charakter jego zdjęć znalazł odzwierciedlenie w postaci cyfrowych nadruków na koszulach i płaszczach, z wizerunkiem artysty Luciana Freuda, choć można tu się również doszukać inspiracji pracami niemieckiego artysty malarza Gerharda Richtera. Charakterystycznym motywem Richtera pozostawała fotografia – jego obrazy przypominają niewyraźne, rozmyte zdjęcia z aparatu, co również mogą nam się kojarzyć z wizerunkami zamieszczonymi na projektach Burton.

Obok motywów z fotografią w roli głównej, w kolekcji dominują graficzne nadruki w postaci geometrycznych form na garniturach, płaszczach czy wełnianych swetrach. Kolejnym często pojawiającym się elementem w projektach Burton jest krata, która wystąpiła w jednym z najbardziej sztandarowych zestawień kolekcji, eleganckich spodni i dwurzędowej marynarki połączonej z kiltami, bez których kolekcja nie mogłaby się obejść, gdyż to był ulubiony strój McQueena.

Ciekawym rozwiązaniem były również subtelnie wkomponowane hafty na płaszczach i koszulach, z wersami poezji Olivera Bernarda, znanego przede wszystkim z angielskich tłumaczeń twórczości Arthura Rimbauda.

Wszystkie projekty zostaly zaprezentowane w dość ubogiej kolorystyce na pograniczu czerni i bieli z dodatkiem minimalnej ilości bladego różu i złota.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności