Alexander McQueen - kolekcja wiosna-lato 2013

Alexander McQueen to jedna z najbardziej twórczych i kreatywnych marek. Co sezon zaskakuje publiczność pomysłowością zarówno samych kolekcji jak i pokazów mody. Kolekcja domu mody na sezon wiosna-lato 2013 to symbol nowoczesności połączonej z modą bardzo luksusową, bliska baśniowej krainie obfitości niż modzie z europejskich ulic. Nawiązuje do pomysłów i wyczucia samego mistrza, do których przyzwyczajał nas w swoich ostatnich pokazach.


Sara Burton tym razem szukała inspiracji w świecie natury, a dokładnie w pszczelarstwie. Pszczoły pojawiają się w kolekcji dosłownie wszędzie. Znajdziemy w niej ogrom pszczelich motywów, między innymi pszczelarskie kapelusze, koronkę wzorowaną na plastrze miodu i silnie akcentowaną talię osy. Figura kobieca potraktowana jest w nich majestatycznie, wręcz baśniowo, a każdy element ubioru przybliża ją do tzw. klepsydry.

Wcięte talie, nieco odsłonięte biusty i podkreślające biodra baskinki nadały kolekcji dyskretnej zmysłowości. Pojawiły się także elementy bieliźniane, fiszbiny gorsetu wywleczone na zewnątrz czy dalekie echa seksownych uprzęży, tak popularnych na New York Fashion Week. Spektakularnymi kreacjami były sukienki na fiszbinach - szerokie w biodrach o bardzo wyrazistych kolorach, bardzo barokowe, wręcz teatralne. Ukoronowaniem kolekcji jest królowa wszystkich pszczół w ulu, "matka" w pięknej, karmazynowej sukni.

Propozycje kolekcji Alexander McQueen to niesamowity kalejdoskop kolorów od miodowego po bursztyn skąpany w połyskującej czerni, a do tego brokat i złoto niczym pszczeli pył. Warto zwrócić szczególną uwagę na akcesoria - bogatą biżuterię niczym  z plastrów miodu, kapelusze a'la pszczelarskie oraz ażurowe buty. W miejsce dotąd powszechnej w kolekcjach Alexandra McQueena czaszki zastosowano pszczołę.


Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności