Alexander Wang - kolekcja damska wiosna-lato 2013

Cudowne dziecko mody daje popis nadzwyczaj dojrzałego talentu. Najnowszą kolekcją wiosna-lato 2013 Wang udowodnił że nadszedł czas, by przejąc stery w domu mody Balancjaga. Skórzane sportowe bluzy i kurtki, dzięki laserowym cieciom i niewidocznym łączeniom, nabierają futurystycznego wymiaru. Głównym zaskoczeniem dla miłośników amerykańskiego projektanta jest wykorzystanie w kreacjach fluorescencyjnego materiału.


Klasyczne fasony miejskiego casualu, jak: wiatrówki, parki czy koszule zostały podzielone na panele, przetykane przezroczystą folią, ledwo widocznymi sznurkami albo żyłką, dzięki którym projektant chciał uzyskać pewną płynność materiałów, przy zachowaniu rygoru form.

Na wiosnę projektant oferuje również luźne swetry oraz obszerne, zaczerpnięte od amerykańskich futbolistów bluzy. Chłopięcy styl przełamany został przezroczystymi wstawkami. Odsłonięte ciało nadało ubraniom kobiecości. Jest to widoczne w seksownych sukienkach, które są ukłonem w kierunku mistrza małej czarnej, Azzedine Alaia. Alexander Wang i tym razem pokazał nam to, w czym jest najlepszy, czyli minimalistyczną awangardę. Na wiosnę-lato 2013 proponuje ubrania w stonowanych kolorach, ograniczając się do czerni, bieli i szarości. Kolorystyczny minimalizm rekompensuje jednak wspaniałym designem.

Inspiracje do stworzenia tej wyjątkowej kolekcji projektant czerpał z filmów science-fiction, szczególnie "Tron: dziedzictwo", co widać zwłaszcza w gładkich fryzurach i panelem na przedziałku.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności