Balenciaga - kolekcja damska wiosna-lato 2013

Założyciel jednego z najbardziej awangardowych, swego czasu, domów mody w Paryżu Cristobal Balenciaga był Hiszpanem, jego następca Francuz Nicolas Ghesquière, w tym sezonie po raz pierwszy - po 15 latach pracy dla Balenciagi - zmierzył się z hiszpańskim dziedzictwem domu mody, pokazując wielkie falbany flamenco i proste, odstające od ciała formy, z których słynął Cristobal Balenciaga.


W sezonie wiosna-lato 2013 projektant postanowił wyeksponować kobiece ciało, stąd wśród propozycji znajdziemy krótkie topy i bluzeczki, spod których widać nagie ciało, jak również krótkie spódnice eksponujące nogi. Warto także zwrócić uwagę na dużą dokładność projektanta przy tworzeniu geometrycznych kształtów kreacji, a także precyzyjność cięć, czy szwów. Nic nie jest tu zatem przypadkowe. Wyjątkowo zachwycające są tu połączenia krótkich topów z idealnie skrojonymi marynarkami i spodniami.

Kolekcja zdaje się być skierowana do kobiet nie bojących się swojej seksownej strony, ale też do pań niezwykle zdecydowanych, w której dominują lekkie, lejące się tkaniny, ale zauważalny jest również tweed, jednak w zupełnie innym wydaniu niż zazwyczaj. Chwilami projektant przenosił nas także do świata flamenco i niezwykle zmysłowych falban. Jednak tkaniny sukienek były sztywne, co sprawiało niemal trójwymiarowość kreacji. Istotnym materiałem dla całej kolekcji były liściaste koronki obszyte motywem winorośli. Barwy były niezwykle subtelne i stonowane. Często pojawiało się połączenie czerni i bieli, a także kolor beżowy, czy niebieski. Wyrafinowana i zmysłowa kolekcja Nicolas Ghesquière'a przypomina, że Paryż żyje nie tylko rywalizacją Rafa Simonsa i Hediego Slimane'a. Choć Ghesquière nie wiedział tego w dniu pokazu, kolekcja okazała się jego ostatnią dla Balenciagi. Piękniejszy hold dla marki, a zarazem pożegnanie, trudno sobie wyobrazić.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności