Balenciaga - kolekcja damska wiosna-lato 2014

Druga kolekcja Alexandra Wanga dla Balenciagi podejmuje temat odważniej niż pierwsza, ale wciąż widać, że Amerykanin stara się być wierny językowi wypracowanemu przez wielkich poprzedników. Wang pokazał nowoczesną elegancję w najlepszym wydaniu Balenciagi. Kolekcja na wiosnę-lato 2014 zachwyca klasyką, starannymi cięciami i modernistycznymi kształtami o czym świadczą pudełkowe żakiety i krótkie spodenki z podwyższonym stanem, komplety ze sztywnej plecionki ze skórzanej osnowy, koszulki przeniesione z treningowej garderoby oraz kurtki o motocyklowym kroju.


Projektant zadbał też o charakterystyczne dla poprzednich kolekcji zaokrąglone kształty dające się zauważyć w całej gamie krótkich sukienek, zarówno w tych z podkreśloną talią jak i luźnych z udrapowanym materiałem z przodu, w krótkich topach i minisukienkach-bombkach. Baskinki, zwiewne halki, rozmaite cięcia ramion oraz surrealistyczne wzory. Wszystko idealnie wykrojone i wpisujące się w ideę ready-to-wear. Charakterystyczne dla Balenciagi motywy w połączeniu z bliskim Wangowi minimalizmem dały kolekcję, którą – jak sam kreator kiedyś powiedział - "Kobiety chcą nosić".

Kolekcja to przede wszystkim surowa paleta kolorów czerni, bieli i szarości, przełamana delikatnymi wiosennymi pastelami - kością słoniową, bladym różem i niebieskim, Projektant kolejny raz stanął na wysokości zadania i pokazał kolekcję, która natychmiast stała się pożądana przez stylowe kobiety.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności