Balenciaga - kolekcja damska wiosna-lato 2015

Zgodnie z duchem domu mody Balenciaga kolekcja wiosna-lato 2015 obfita jest w proste formy, minimalistyczne rozwiązania, klasyczne barwy. Chuć po raz kolejny  Alexander Wang stara się być wierny językowi wypracowanemu przez wielkich poprzedników, pokazał nowoczesną elegancję w najlepszym wydaniu Balenciagi. Projektant nie rezygnuje ze sportowej mody i przekłada ją na język francuskiej elegancji, za którą stoi Cristóbal Balenciaga.


Wiosna-lato to przede wszystkim surowe linie, siatka, futurystyczne formy. Wang tym razem czerpał inspiracje z Tour de France. Projekty o sportowej estetyce to m.in.: sukienki, bluzki i topy z siatki o minimalnych czy też powiększonych oczkach oraz krótkie szorty. Projektant zadbał też o charakterystyczne dla poprzednich kolekcji zaokrąglone kształty dające się zauważyć w całej gamie sukienek, w krótkich topach, żakietach oraz długich, eleganckich płaszczach. Wszystko idealnie wykrojone i wpisujące się w ideę ready-to-wear. Charakterystyczne dla Balenciagi motywy w połączeniu z bliskim Wangowi minimalizmem dały kolekcję, którą – jak sam kreator kiedyś powiedział - "Kobiety chcą nosić".

Kolekcja to przede wszystkim surowa paleta kolorów czerni, bieli i szarości, przełamana delikatnymi wiosennymi pastelami - kością słoniową, bladym różem i niebieskim, Projektant kolejny raz stanął na wysokości zadania i pokazał kolekcję, która natychmiast stała się pożądana przez stylowe kobiety.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności