Balenciaga - kolekcja damska wiosna-lato 2015

Zgodnie z duchem domu mody Balenciaga kolekcja wiosna-lato 2015 obfita jest w proste formy, minimalistyczne rozwiązania, klasyczne barwy. Chuć po raz kolejny  Alexander Wang stara się być wierny językowi wypracowanemu przez wielkich poprzedników, pokazał nowoczesną elegancję w najlepszym wydaniu Balenciagi. Projektant nie rezygnuje ze sportowej mody i przekłada ją na język francuskiej elegancji, za którą stoi Cristóbal Balenciaga.


Wiosna-lato to przede wszystkim surowe linie, siatka, futurystyczne formy. Wang tym razem czerpał inspiracje z Tour de France. Projekty o sportowej estetyce to m.in.: sukienki, bluzki i topy z siatki o minimalnych czy też powiększonych oczkach oraz krótkie szorty. Projektant zadbał też o charakterystyczne dla poprzednich kolekcji zaokrąglone kształty dające się zauważyć w całej gamie sukienek, w krótkich topach, żakietach oraz długich, eleganckich płaszczach. Wszystko idealnie wykrojone i wpisujące się w ideę ready-to-wear. Charakterystyczne dla Balenciagi motywy w połączeniu z bliskim Wangowi minimalizmem dały kolekcję, którą – jak sam kreator kiedyś powiedział - "Kobiety chcą nosić".

Kolekcja to przede wszystkim surowa paleta kolorów czerni, bieli i szarości, przełamana delikatnymi wiosennymi pastelami - kością słoniową, bladym różem i niebieskim, Projektant kolejny raz stanął na wysokości zadania i pokazał kolekcję, która natychmiast stała się pożądana przez stylowe kobiety.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto