Balenciaga - kolekcja damska wiosna-lato 2016

Kolekcja domu mody Balenciaga na sezon wiosna-lato 2016 jest ostatnią kolekcją autorstwa Alexandra Wanga, który objął stanowisko dyrektora kreatywnego Balenciagi w 2012 roku, tuż po głośnym odejściu Nicolas’a Ghesquiere’a. Blisko trzyletnia współpraca młodego projektanta z marką Balenciaga zaowocowała kolekcją stworzoną dla popularnej sieciówki H&M. Nieoficjalnie mówi się, że Wang odszedł od tradycyjnych wartości marki. Pokazy stały się bardziej nowoczesne, a projektant zaczął łączyć sportowe motywy z klasyczną elegancją. Czyżby ten fakt nie spodobał się konsorcjum Kering?


"Łabędzi śpiew na wybiegu" - tak o zamykającym współpracę Wanga i Balenciagi pokazie napisały media na całym świecie. To porównanie idealnie wpisuje się w temat śnieżnobiałej kolekcji, która została zaprezentowana na paryskim wybiegu.

"Kiedy wiesz, że robisz coś po raz ostatni, mówisz sobie: "zaryzykuję” – co mam tak naprawdę do stracenia?", tłumaczył po pokazie Wang - "W domu mody, który znany jest ze swojej innowacyjności, pomyślałem sobie, żeby spojrzeć na to z trochę innej strony, żeby pomyśleć o materiałach i formach, które są proste i miękkie, ale jednocześnie podejść do nich w bardziej wyrafinowany i rzemieślniczy sposób" - dodał projektant.

Wiosnenno-letnia kolekcja przywołuje na myśl klimat eleganckiego i wyrafinowanego buduaru. Kolekcja zawiera eleganckie sylwetki przypominające bieliźniarskie elementy damskiej garderoby - finezyjne koszulki, piżamowe satynowe spodnie, drapowane topy z falbanami, przeźroczyste parki imitujące szlafroki, sportowe staniczki ze spodniami dresowymi, topy połączone z luźnymi spodniami, spodnie i spódnice w cienkie pasy zestawione ze sportowymi bluzami czy kombinezony. Kolekcja na wiosnę-lato 2016 utrzymana została, jak na anielski klimat przystało, w odcieniach bieli i kości słoniowej.

Ciekawi jesteśmy co przyniesie nam kolejny sezon w domu mody Balenciaga i pierwsza, kolekcja Demna Gvasalia na stanowisku dyrektora kreatywnego. Jego debiut dla Balenciaga zobaczymy już w marcu 2016 roku. Zapowiada się niezwykle intrygująco.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności