Balenciaga - kolekcja męska wiosna-lato 2014

Kolekcja męska hiszpańskiego domu mody Balenciaga na sezon wiosna-lato 2014 to szyk, klasa i elegancja. Króluje w niej minimalizm w najczystszej formie. Brak jakichkolwiek zdobień, wzorów czy jaskrawych dodatków. Efekt szlachetności podkreśla skromna paleta kolorów – pojawiają się jedynie czernie, biele i szarości urozmaicone nowoczesnymi zszyciami i cięciami. Starannie wykonane i przemyślane krawędzie ubrań, a także nieskazitelne cięcia można dostrzec niemal w każdym z zaprezentowanym przez Alexandra Wanga projekcie - to obraz świetnego krawiectwa, z którego słynie młody projektant. Znany nam styl Wanga dało się również odczuć w koszuli bez rękawów zapiętej na jeden guzik.


W kolekcji nie zabrakło jednak wielu typowych dla Balenciagi elementów, np. kurtek wykonanych z futurystycznych materiałów dających wrażenie nieprzezroczystego plastiku. W tej linii znalazło się również dużo miejsca na klasykę, co reprezentowała m.in. tradycyjna wełniana kurtka, idealnie skrojone garnitury i plaszcze. Połączenie dziedzictwa z innowacyjnością Wanga okazało się strzałem w dziesiątkę. W końcu metoda małych kroczków, stosowana przez projektanta, już od dawna się sprawdza i przysparza projektantowi wielu zwolenników.

Propozycja Balenciagi to czysty basic, typowa kolekcja dla zwolenników klasyki niestroniących od nowoczesności.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności