Balmain - kolekcja damska jesień-zima 2013/14

Dyrektor kreatywny domu mody Balmain, Olivier Rousteing, jest zwolennikiem architektonicznych form i bogatych zdobień, co zaprezentował w kolekcji jesień-zima 2013/14, decydując się na wprowadzenie do DNA marki kilku nowych elementów. Sylwetki w stylu lat 80. z pokazu na wiosnę 2013 były zaledwie preludium do szaleństwa, jakie przygotował projektant na sezon jesień-zima. Trzeba przyznać, że ten młody projektant nie boi się eksperymentować.


Tym razem charakterystyczne dla kolekcji Balmain "power shoulders", stały się wydatniejsze, a biodra zyskały na szerokości, co jeszcze mocniej podkreśla kobiecą talię. Sylwetki klepsydry zamieniły graficzne wzory i prążki z poprzedniej kolekcji na pikowaną skórę, na której znalazły się misternie tkane romby, bogate zdobienia i kryształy. Projektant proponuje nam metaliczny błysk i charakterystyczne drapowania na morowych spodniach – haremkach i jedwabnych mini - spódniczkach. Talię jeszcze bardziej uwydatniły grube skórzane pasy ze złotą klamrą. Wśród propozycji marki znajdziemy również marynarki i swetry z angory,które dodały kolekcji łagodności.

Charakter kolekcji podkreśla paleta kolorystyczna w odcieniach kamieni i metali szlachetnych. Dominują czernie i złoto, które pojawiają się w towarzystwie rubinowej czerwieni, intensywnych fioletów, szafiru, morskiej zieleni, srebra i bieli.

Patrząc na całość kolekcji wyłania się nam obraz drapieżnej kobiety, pełnej seksapilu i pewności siebie.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności