Balmain - kolekcja damska jesień-zima 2014/15

Olivier Rousteing w jesienno-zimowej kolekcji zmiksował styl safari z hip hopem. Francuski projektant przyznał, że to jego najbardziej osobista kolekcja w karierze. "To właśnie ja" - powiedział dziennikarzom tuż po pokazie. Trudno nie zauważyć szczerości w jego deklaracji, patrząc na pomysły, jakie znalazły się w najnowszej kolekcji Balmain.


Jeżeli wydawało się, że bojówki to model spodni, który już dawno powinien zniknąć z wybiegów i wrócić na poligon, Balmain udowadnia, że powinniśmy jednak dać im drugą szansę. Dyrektor kreatywny marki daje im zupełnie nowe życie, pod jego ręką nawet najcięższe rzeczy wydają się być bardzo kobiece. Do bojówek nosimy skórzane kurtki utrzymane w stylu militarnym z mocno podkreśloną talią, charakterystyczne dla kolekcji Balmain "power shoulders" topy, bluzki i żakiety, gdzie ramiona stały się wydatniejsze, a biodra zyskały na szerokości, co jeszcze mocniej podkreśla kobiecą talię. Sylwetki klepsydry zamieniły graficzne wzory i prążki z poprzedniej kolekcji na zwierzęce printy. Kurtki z gabardyny połączono z wąskimi spódnicami lub krótkimi plisowanymi, w tych propozycjach możemy się doszukać nawiązań do wojskowych mundurów.

Styl safari to plecione ze sznurków sukienki i buty oraz plemienna biżuteria, w odcieniach khaki i czarnego, a jej etniczny charakter uzupełniły zwierzęce motywy, takie jak lamparcie cętki, prążki zebry i wzory imitujące skórę żyrafy. Dominujące w kolekcji naturalne odcienie zostały ożywione przez intensywne oranże i żółcie. Pojawił się również wzór szewronu, cieszący się wielką popularnością w modzie dekady lat 70.

W świecie Oliviera Rousteinga nie ma czegoś takiego jak zły gust, a kicz to wartość najwyższa. Patrząc na całość kolekcji wyłania się nam obraz drapieżnej kobiety, pełnej seksapilu i pewności siebie.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności