Balmain - kolekcja damska wiosna-lato 2014

Olivier Rousteing projektując kolekcję na wiosnę-lato 2014 dla domu mody Balmain zapomniał co to umiar. Uwielbiany za bezkompromisowy kult lat 80 zaproponował ogromną ilość ozdób: złotych guzików, grubych łańcuchów, szerokich pasków i charakterystycznych wzorów. Sylwetka kobiety Balmain to szerokie, sztywne ramiona, mocno ściągnięta talia i spodnie pełne ciężkich kryształów.


"Kochałem moją dziewczynę o godzinie 22, ale teraz kocham ją również o 9 rano – to jest dziewczyna, która ma władzę, kobieta biznesu." – mówi projektant dziennikowi New York Times.

Olivier chce zerwać z wieczorowym wizerunkiem marki i nadać jej nieco miękkości, dlatego w kolekcji znajdziemy wygodne kurtki typu bomber, luźny kombinezony, praktyczne jeansy, ciepłe kardigany i kostiumy w pepitkę, ogrodniczki, sukienki z falbaną i spodnie z wysokim stanem. Wszystko podkreśla mocnymi, złotymi dodatkami, które nowoczesnym materiałom dodają charakterystycznego sznytu dekady lat 80. Oprócz pepity, na tkaninach pojawiają się pikowania, prążki, krata, koronki i srebrne aplikacje z kryształków. Mocne stylizacje na długo zapadają w pamięć, ale nie krzyczą brakiem gustu.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności