Bike Polo Louis Vuitton - rower do gry w polo

Polo kojarzy się większości z elegancko ubranymi młodymi mężczyznami, którzy galopując na koniach po zielonym polu uderzają w piłeczkę przy aplauzie publiczności. Bike polo to miejski kuzyn tej gry. Konie czystej krwi zamieniono na rowery, a trawę na asfaltowy kort. Pierwszy międzynarodowy mecz rozegrano między Irlandią i Anglią w 1901 roku.


Francuski dom mody Louis Vuitton zaprojektował rower do gry w polo we współpracy z Hengst and Barbier. Stylizację w duchu LV widać na całej powierzchni pojazdu, zaczynając od osłony przedniego koła zdobionej motywem kratki damier canvas, aż po detale na kierownicy czy zębatce w kształcie kwiatu z wzoru monogram canvas. Elementy tego samego motywu zdobią również dołączony do roweru młotek do odbijania piłki, a na pedałach pojawiły się wiązania z miodowej skóry, które stabilizują stopę podczas jazdy. Rower produkcji Hengst and Barbier został podrasowany estetycznie, ale jego podstawowe funkcje pozostają bez zmian, więc spełnia wszelkie warunki kwalifikujące go do udziału w rozgrywce polo.

Reżyser Jonathan Leder w filmie “Craftsmen on wheels" prezentuje nam wysoce estetyczną wizję bike polo, jego elegancję i styl, ale również przybliża nam jego zastosowanie.


 


 


 


 


 


 


 


Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności