Bottega Veneta - kolekcja damska jesień-zima 2015/16

Dyrektor kreatywny włoskiego domu mody Bottega Veneta - Tomas Maier jest jednym z filozofów wśród projektantów. Rozmyśla w swoich wzorach, zwraca szczególną uwagę na dobór dodatków, faktur, wprost emanuje swoją modą. Kolekcja jesień-zima 2015/16 to rozmyślania projektanta na temat indywidualności.


Indywidualność jest coś, czego nie można pojąć - całe teorie filozofii Arystotelesa, Hegla czy Friedricha Nietzschego to niezbadana wyobraźnia, osobiste odniesienie do tematu - tak, jak w kolekcjach twórczości Tomasa.

Poszczególne sylwetki zaprezentowane na wybiegu cechował tym samym luz i całkowity brak skrępowania, co udało się uzyskać poprzez zastosowanie starannie wyselekcjonowanych tkanin oraz wykorzystanie wyrafinowanych detali konstrukcyjnych. Tomas Maier sięgną między innymi po miękkie tkaniny, dzianiny, jedwab, bawełnianej popeliny ale nie zabrakło również luksusowej skóry. Delikatność oraz subtelność kolekcji podkreśla ponadto paleta kolorystyczna zdominowana przez czerń i szarości, ożywiona intensywnym fioletem, turkusem, zielenią, pomarańczem, bądź błyskiem lakierowanej skóry czy misternie wyszywanych koralików.

Printem królującym tym razem są symetrycznie ułożone kropki, które pojawiły się na kostiumach, spodniach, żakietach, sukienkach, koszulach, płaszczach, kamizelkach... niemal wszędzie.

Pośród skórzanych akcesoriów, z których słynie Bottega Veneta, dominowały niezwykle stylowe, roznej wielkosci torebki, delikatne paski oraz idealnie dopasowane obuwie.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności