Bottega Veneta - kolekcja damska wiosna-lato 2016

Dyrektor kreatywny włoskiego domu mody Bottega Veneta - Tomas Maier jest jednym z filozofów wśród projektantów. Rozmyśla w swoich wzorach, zwraca szczególną uwagę na dobór dodatków, faktur, wprost emanuje swoją modą. Najnowsza kolekcja na sezon wiosna-lato 2016 to ucieczka od miejskiego stylu.


"Będąc na świeżym powietrzu musimy być w porozumieniu z przyrodą, jest dla mnie zadaniem priorytetowym" - oznajmił projektant i w najnowszej kolekcji rozmyśla na temat doskonałości tworząc tym samym elementy odzieży funkcjonalnej. To kolekcja, którą można nosić od rana do wieczora – sprawdzi się na różne okazje. Maier z niemiecką precyzją łączy panterkowe wzory ze spokojnymi beżami, ognistą czerwienią oraz kolorem khaki. Czasami dodaje do tego swetry w paski, desenie przypominające nowoczesne moro, delikatne pikowania, a także ciekawe upięcia materiału. Kobiecość zaznacza podkreśleniem talii. Swoje umiejętności dozuje na każdej sylwetce niezwykle subtelnie.

Poszczególne projekty zaprezentowane na wybiegu cechował tym samym luz i całkowity brak skrępowania, co udało się uzyskać poprzez zastosowanie starannie wyselekcjonowanych tkanin oraz wykorzystanie wyrafinowanych detali konstrukcyjnych. Tomas Maier sięgną między innymi po miękkie tkaniny, dzianiny, jedwab, bawełnianej popeliny ale nie zabrakło również luksusowej skóry.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto