Bottega Veneta - kolekcja męska jesień-zima 2015/16

Dyrektor kreatywny domu mody Bottega Veneta - Tomas Maier na sezon jesień-zima 2015/16 proponuje nonszalancki komfort i wyrafinowane kombinacje kolorystyczne, w których obok szarości i czerni pojawił się m.in.: pomarańcz, fiolet, róż, bordo oraz zieleń. Pomimo tego, iż zaprezentowane na wybiegu sylwetki wydają się na pierwszy rzut oka zrelaksowane i typowo codzienne, luksusowe tkaniny oraz starannie zaplanowane formy nadają im subtelnie formalnego charakteru. Warto podkreślić iż zastosowane w projektach tkaniny są ciepłe, luksusowe i delikatne w dotyku – dominują wśród nich zamsz, kaszmir, bawełna, sztruks, dzianiny i miękkie wełny.


Modele na mediolańskim wybiegu prezentowali luźne spodnie w połączeniu ze swetrami, golfami czy pulowerami. W niektórych przypadkach pełne cięcia wspomagana zostały przez szelki, dając stylizacjom dodatkowo nostalgicznego uroku. Marka znana z luksusu i swojego ponadczasowego stylu oraz elegancji w jesienno-zimowej kolekcji nie oferuje ubrań biznesowych, idealnie skrojone garnitury i eleganckie koszule ustąpiły miejsca sportowym marynarkom, flanelowym koszulom i bluzom.
Thomas Maier, dyrektor kreatywny Bottega Veneta, kiedyś powiedział, że "właściwie niewiele można zrobić z męską modą". Krytycy modowi ze znaną im przekorą na te słowa zareagowali entuzjastycznie, zdając sobie sprawę, iż taki perfekcjonista jak Maier zawsze powracać będzie do podstawy - klasycznej sylwetki mężczyzny wspartej o nonszalancje - tak, jak i tym przypadku.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności