Britney Spears twarzą kampanii Kenzo La Collection Memento №2

Amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka, działająca w przemyśle rozrywkowym od 1992 roku, Britney Spears została ambasadorką domu mody Kenzo. Księżniczką Popu promuje swoim wizerunkiem kampanię kolekcji Kenzo La Collection Memento №2. Kolekcja La Memento №2 skupia się głównie na dżinsach i została zainspirowana debiutem na paryskim wybiegu w 1986 roku linii Kenzo Jeans.


Jak czytamy na stronie internetowej marki ezoterycznym tematem kolekcji są "Ikony", motywy Kenzo, które zostały mocno ujęte w projekcie, razem z Britney Spears. Stąd na zdjęciach autorstwa Petera Lindbergha prezentuje bluzę sportową i czapkę z daszkiem z ikonicznym logo Kenzo, obszerny płaszcz z printem "Bamboo Tiger", który wpisuje się w DNA marki i jest jedną z pierwszych ikon opracowanych przez Kenzo Takadę w latach 70.

Niektóre projekty natomiast przypominają styl końca lat 90. i początku XXI wieku - kiedy Britney Spears została uznawana za ikonę kultury masowej schyłku XX wieku, a także muzyki pop. W tych latach denim, mini plecaczki i czapki z daszkiem były podstawą stylizacji. Tym razem zostały uzupełnione o wysokie, sznurowane buty oraz bieliznę.

"Ta kolekcja jest bardzo młodzieńcza" - mówi Spears. - "Na planie było dużo zabawy, nawet, jeśli na początku było to dla mnie trochę dziwne. Byłam przyzwyczajona do sesji w studiu lub na małych przestrzeniach, a ta była na ulicy. Byliśmy tam, a ja miałam na sobie naprawdę odważne ubrania. Czułam się dziwnie, ale na filmie okazało się, że wyszło naprawdę super." - powiedziała w Vogue o kampanii Kenzo Britney Spears.

"Britney Spears to ikona, na równi z Michaelem Jacksonem i Madonną" - mówi w swoim oświadczeniu dyrektor kreatywny Kenzo, Humberto Leon, dla którego muzyka kojarzy się z niecodziennym denim look. - "Kiedy ona i Justin pojawili się w jeansowych dopasowanych projektach stylizacja ich stała się prawdziwie ikonicznym lookiem." - opisuje pojawienie się gwiazdy i jej ówczesnego partnera- Justina Timberlake na gali wręczenia nagród American Music Awards z 2001 roku. - "Britney to dla mnie królowa denimu."Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto