Burberry Prorsum - kolekcja damska jesień-zima 2014/15

Od kiedy Christopher Bailey oprócz dyrektora kreatywnego, objął także posadę dyrektora generalnego Burberry w kolekcji na sezon jesień-zima 2014/15 widać rewolucje. W kolekcji zatytułowanej "The Bloomsbury Girls" projektant zainspirował się brytyjską sztuką charakterystyczną dla malarzy wchodzących w skład "Grupy Bloomsbury" oraz wiejskim domem w Charleston w okolicach East Sussex, który przez lata stanowił miejsce spotkań pisarzy, malarzy, intelektualistów i gościł wielu członków grupy, w tym m.in.: Duncana Granta, Clive Bella oraz Davida Garnetta.


Projekty przeszły istną metamorfozę. Charakterystyczne dla marki motywy i elementy, w tym klasyczny trencz oraz stanowiąca znak rozpoznawczy Burberry beżowo-czarno-czerwona krata, podobnie jak w poprzednich sezonach zepchnięte zostały na drugi plan. Zresztą Bailey od kilku sezonów stara się wyeliminować ją z najnowszych projektów, i robi to skutecznie. Trencze zostały zastąpione tym razem przez poncza, pledy, koce, proste w formie płaszcze, kożuchy i futra, a krata ręcznie wykonanymi motywami malarskimi, które pojawiły się nie tylko na okryciach wierzchnich, ale również na jedwabnych apaszkach i skórzanych akcesoriach – w tym przede wszystkim na torbie The Bloomsbury, która zaprezentowana została w kilkudziesięciu wariantach kolorystycznych i materiałowych.

Oprócz okryć wierzchnich Christopher proponuje również lekkie, zwiewne sukienki z długimi rozporkami i botki z odkrytymi palcami. Zachwyt wzbudzają szlachetne koronki, które zdobią rękawy przeźroczystych koszul i sukienek. Powtarzalnym elementem kolekcji jest także umocowany w talii pas, który zręcznie przytrzymuje zarzucone na ramiona szale i pledy.

Najnowsze propozycje domu mody to niezobowiązujący luz i beztroska bohema pomieszana z ponadczasową elegancją i kobiecą lekkością.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności