Burberry Prorsum - kolekcja damska jesień-zima 2013/14

"Trench Kisses” to jesienno-zimowa kolekcja Christophera Baileya stworzona dla domu mody Burberry. Największą inspiracją dla dyrektora kreatywnego brytyjskiej marki była tym razem Christine Keeler - angielska piękność lat sześćdziesiątych.


W najnowszej kolekcji Christopher ponownie sięgnął po motyw serca i zwierzęce printy, które zdobią nie tylko skórzane akcesoria, ale także oprawy okularów przeciwsłonecznych, buty oraz poszczególne elementy garderoby, nawet przykuwające uwagę płaszcze ze skóry cielęcej, kaszmiru lub norek. Klasyczne trencze i płaszcze, z których słynie Burberry, Bailey odświeżył ponadto poprzez wykorzystanie transparentnej gumy, błyszczących, metalowych elementów w postaci pasków i detali, a także nabijanych okrągłymi napami skórzanych frędzli. Wśród propozycji nie zabrakło również lakierowanych skór o gładkiej jak i wężowej fakturze, które doskonale kontrastują z matowaną gumą pojawiającą się w różnych formach i kolorach, pojawiły się również szerokie, poprzeczne pasy kojarzące mi się z motywem z ostatniego sezonu, jaki zobaczyć mogłyśmy między innymi w kolekcjach Marca Jacobsa, Moschino, czy Christiana Diora.

Kolorystyka w tym sezonie to zgaszone odcienie brązu w nieco ceglastym wydaniu oraz wielbłądzi i piaskowy beż, choć nie zabrakło również intensywnej czerwieni, czerni i zjawiskowego burgundu, który wykorzystano w wersji słodkich, dziewczęcych sukienek z kołnierzykiem, zapiętych pod samą szyję koszul i uszytych z błyszczącej, lakierowanej skóry płaszczy.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności