Burberry Prorsum - kolekcja damska wiosna-lato 2014

Kolekcja wiosenno-letnia Christophera Baileya dla domu mody Burberry jest zatytułowana "English Rose”. Po pełnej wyrazistych barw i mocnych elementów kolekcji jesienno-zimowej – "Trench Kisses”, Burberry tym razem proponuje pastele, przezroczystości i delikatne koronki. Projektant w swych kolekcjach coraz śmielej odchodzi od estetyki, do jakiej przyzwyczaiła nas brytyjska marka i niezmiennie przy tym zachwyca swoimi projektami.


Miejsce klasycznych  trenczy, z których słynie Burberry, zastąpiły zwiewne kardigany, luźne płaszcze i delikatne dyplomatki. Uwagę należy również zwrócić na kaszmirowe kurtki z nieco przykrótkimi rękawami, a także koronkowe trencze i klasyczne płaszcze o luźnych krojach wykonane z angory lub miękkiego zamszu. Spod okryć wierzchnich wyłaniają się transparentne koronki w postaci sukienek czy koszul łączonych z ołówkowymi spódnicami, sukienki i spódnice z motywem węzła oraz dzianinowe bluzki. Dopełnieniem każdej stylizacji są charakterystyczne sandały występujące w wielu kolorach, kontrastowo zestawione kopertówki zdobione futrem lub motywem kwiatowych płatków, kwieciste pasy z gumy, wyraziste okulary, stworzone w związku ze współpracą z Apple pokrowce na iPhone oraz eleganckie czasomierze.

Angielskie koronki i makramy pojawiają się w towarzystwie transparentnych materiałów, zamszu, wełny merino, jedwabi i kaszmiru. Na niektórych tkaninach znalazły się kamienie szlachetne, będące najmocniejszym akcentem w całej niezwykle delikatnej kolekcji. W kolorystyce dominują pastele, od pudrowego różu, odcieni lila, pastelowego żółtego, po mięte i bladoniebieski. Istna słodycz.

"Chciałem, by było bardzo delikatnie, bardzo subtelnie.” – tak o kolekcji dla Burberry mówił główny projektant brytyjskiej marki Christopher Bailey.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności