Burberry Prorsum - kolekcja męska wiosna-lato 2013

Burberry przyzwyczaiło nas przez lata do swojej stonowanej, klasycznej stylistyki. W historii tego domu mody nie było wcześniej kolekcji, która wzbudziłaby tyle kontrowersji i skrajnych emocji. Wiosenno-letnią kolekcję Burberry Prorsum dla mężczyzn zatytułowaną „Come Rain or Shine” zaprezentowano w ramach Tygodnia Mody Męskiej w Mediolanie. Bazę kolekcji Burberry Prorsum na wiosnę i lato 2013 stanowią typowe dla marki eleganckie garnitury oraz nieco mniej formalne zestawy utrzymane w klasycznej kolorystyce – czerni, granacie i szarości. Aby ożywić nieco tą monochromatyczną paletę kolorystyczną Bailey zdecydował się na wykorzystanie intrygujących mikronadruków oraz przykuwających uwagę metalicznych, połyskujących i niezwykle barwnych materiałów.


Intensywnie niebieskie, fioletowe, różowe, zielone i żółte tkaniny projektant wykorzystał zarówno w postaci elementów wykończeniowych zdobiących kołnierze płaszczy jak również tworząc poszczególne elementy garderoby – charakterystyczne dla marki płaszcze, zwężane spodnie, dopasowane koszule, kurtki w stylu bomber jacket czy też noszone z kontrastującymi, czarnymi skarpetami sandały. Z pewnością wiele zaprezentowanych na wybiegu elementów pojawi się na listach „must have” wielu fashionistów.

Obok oślepiających kolorów i materiałów kojarzących się z folią aluminiową, nie zabrakło na szczęście klasycznych krojów Burberry. Doskonale skrojone spodnie i marynarki, idealnie dopasowane trencze i wąskie krawaty pozwalają na chwilę zapomnieć o bardzo specyficznym doborze barw na letni sezon i delektować się kunsztem krawiectwa, niezastąpionym w swojej klasie.


Lubię ideę łączenia czegoś dosłownego, z powaga i dziedzictwem, z czymś naprawdę zabawnym, lekkim i dekadenckim. Cały świat przechodzi głębokie przemiany w dziedzinie finansów i władzy, ale życie jest krótkie, dlatego powinniśmy się nim cieszyć.” – wyjaśnił Christopher Bailey w jednym z wywiadów przeprowadzonych na chwilę po zakończeniu się pokazu.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności