Burberry Prorsum - kolekcja męska wiosna-lato 2014

Christopher Bailey projektując wiosenno-letnią kolekcję na 2014 rok inspirował się intelektualnym i artystycznym duchem wiążącymi się z postaciami: brytyjskiego pisarza i aktora Alana Bennetta oraz malarza i rysownika Davida Hockney’a. Z tego właśnie powodu kolekcja nosi tytuł "Writers and Painters”.


"Najnowsza kolekcja to celebracja ducha artystycznego i intelektualnego z przymrożeniem oka na twórczość Alana Bennetta i Davida Hockney’a. Swobodne i lekkie krawiectwo połączono z elegancją lnu i kaszmiru oraz akcesoriami wyskakującymi wprost z palety malarskiej." - czytamy w komunikacie prasowym.

Kolekcja Burberry to zabawa charakterystycznym stylem angielskich artystów. Projektant posłużył się reinterpretacją pewnego sztampowego stylu, postawił na dzianiny, koszule, luźne proste płacze i kurtki, krawaty - to jego zwrot w kierunku Nowego Krawiectwa. Brytyjska marka specjalizująca się w produkcji okryć wierzchnich co sezon stara się by były one odświeżane i przedstawione w nowej formie. Tym razem kurtki, płaszcze, nawet pojawiające się budrysówki zostały tknięte dużą dawką żywych kolorów, jak: karmel, czerwony, zielony, żółty, turkus, mięta i niebieski. Nietypowe dla mody męskiej zestawienia barw doskonale współgrają ze sobą i tworzą fenomenalne, gotowe komplety marynarka-koszula-krawat-buty-torba.

Oprócz wspaniałych płaszczy, swetrów i kurtek pełna koloru kolekcja oferuje również interesujące, niemniej barwne akcesoria, w tym między innymi nowe w ofercie The Duffle Bag oraz The Duffle Pouch, mocno zarysowane okulary przeciwsłoneczne z dobranymi kolorystycznie soczewkami oraz limitowany do zaledwie 10 egzemplarzy, produkowany na zamówienie w Szwajcarii czasomierz The Britain Bright inspirowany paletą kolorystyczną wiosenno-letniej kolekcji.

Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności