Calvin Klein - kolekcja damska wiosna-lato 2013

Francisco Costa, dyrektor artystyczny domu mody Calvin Klein, po pokazie kolekcji wiosna-lato 2013 tłumaczył iż inspiracje do stworzenia swoich projektów znalazł w pin-up z lat 50., ale patrząc na propozycje trudno jest doszukać się podtekstów erotycznych w jego stonowanej i wyrafinowanej kolekcji. Jedynie bieliźniana konstrukcja niektórych strojów, prześwitujące tkaniny i akcent położony na talie zdradzają fascynacje garderobą Bettie Page.


Projektant porusza się miedzy stylem retro - biała sukienka wykończona delikatną siatką, a nowoczesnym minimalizmem w postaci białego płaszcza z czarnym podbiciem. Wyśmienite, skrojone mistrzowską precyzją sukienki nawiązują do architektonicznych, surowych linii. Dodatkowo efekt mocnych i strukturalnych fasonów potęguje czerń przełamywana bielą. Koktajlowe sukienki, eleganckie żakiety a nawet płaszcze zachwycają nienagannymi proporcjami i mocno podkreśloną talią. Delikatnie połyskujące jedwabie, szyfony i niecodzienne ażurowe materiały przełamują nieco sztywne konstrukcje.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności