Cartier La Panthère - nowy zapach dla kobiet

Majestatyczna, fascynująca i zarazem buntownicza pantera stanowi jeden z najważniejszych symboli domu jubilerskiego Cartier. Jest częstym motywem wykorzystywanym nie tylko przy projektowaniu wspaniałej biżuterii, z której słynie marka, ale również luksusowych perfum. Po raz pierwszy stała się ona inspiracją do stworzenia zapachu sygnowanego logo marki jeszcze w latach 80. Stworzone wówczas perfumy uchwycił ducha swoich czasów, jednak wymagał odświeżenia, bardziej współczesnej wersji, nieodkrytego, niemalże paradoksalnego akordu dzikich kwiatów. Z idei tej zrodził się La Panthère – intrygujący zapach, który stworzony został z myślą o kobietach pełnych pasji, wolnych i żyjących pełnią życia. La Panthère to także pseudonim muzy i kochanki Cartiera, Jeanne Toussaint.


Autorka perfum, Mathilde Laurent, postawiła na niepospolity zapach gardenii. Ma on przywodzić na myśl czającą się pośród słonecznej zieleni panterę - silną i zmysłową. Na bazie tego składnika postawiła sobie za cel stworzenie perfum, które pozostawałyby czyste i zarazem hipnotyzujące. W sercu zapachu przysiadła pantera, gotowa, by uwodzić swą niezwykłą supremacją. W efekcie zrodził się dziki i jednocześnie kwiatowy zapach zniewalający urokiem najbardziej intrygującego stworzenia, celebrowanego między innymi przez Teofrasta i Dantego, zwabionych jej zapachem – najbardziej uwodzicielskim w świecie zwierząt.

Pozostałe nuty, jakie odnajdziemy w La Panthère to rabarbar, truskawki, suszone owoce, jabłko i morela. W nucie serca dominuje wspomniana gardenia, zaś nutę bazy tworzą ketonowe piżmo oraz mech dębowy, który dodaje zapachowi chypre'owego charakteru.

Niezwykłą, kwiatowo-animalistyczną kompozycję zapachową zamknięto w równie zachwycającym flakonie – rzeźbionym od wewnątrz przy pomocy zaawansowanej techniki, która stanowi jedną z tajemnic domu jubilerskiego Cartier.

Twarzą perfum jest modelka Erin Wasson.


Ceny:
Woda perfumowana Cartier La Panthère 30 ml / 299 PLN
Woda perfumowana Cartier La Panthère 50 ml / 399 PLN
Woda perfumowana Cartier La Panthère 75 ml / 529 PLNAutor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności