"Chanel and the diamond” - kolekcja diamentowej biżuterii

"Inside Chanel" to seria krótkich filmów nawiązujących do historii domu mody Chanel założonego przez Mademoiselle Gabrielle Chanel. Część trzecia, „Chanel and the diamond”, opowiada o biżuteryjnej rewolucji z 1932, kiedy to Gabrielle Chanel stworzyła jedyną kolekcję luksusowej biżuterii w swojej karierze. Dzięki krótkiemu i dynamicznemu filmowi „Chanel and the diamond” dowiemy się, dlaczego Gabrielle wykorzystała motyw gwiazdy i jak jej słynna ekspozycja diamentów wpłynęła na współczesny kształt Bijoux Chanel.


Zawsze kosztowności prezentowane były podczas Jej pokazów bezpośrednio z ubraniami. Potem projektantka postanowiła jednak zorganizować osobną wystawę poświęconą pięknym wyrobom w postaci diamentów osadzonych w platynie. Jej innowacyjne pomysły na diamenty imitujące gwiazdy, konstelacje, kokardy i frędzle zrewolucjonizowały myślenie o biżuterii.

W zeszłym roku wypadała osiemdziesiąta rocznica tego wydarzenia. Chcąc upamiętnić kultową kolekcję i wystawę “Bijoux de Diamants” dom mody Chanel przygotował kolekcję biżuterii inspirowaną tą z 1932 roku. Do dziś diament jest nieodłącznym elementem wszystkich kolekcji biżuterii francuskiego domu mody Chanel.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności