CHANEL - kolekcja wiosna-lato 2015

Pokaz domu mody CHANEL na paryskim Fashion Week to niezmiennie od wielu lat niezwykłe wydarzenie. Po raz kolejny Karl Lagerfeld zaprezentował swoją najnowszą kolekcję w Grand Palais w Paryżu. Co sezon sala, na której odbywał się pokaz została przemieniana w dość oryginalne miejsca idealnie komponujące się z tematem kolekcji. Tym razem Karl Lagerfeld zamienił Grand Palais w gwarną ulicę "Boulevard Chanel", na której odbył się protest modelek-feministek. Projektant podszedł do sprawy dekoracji bardzo poważnie. Były budynki charakterystyczne dla paryskich ulic, barierki, a nawet prawdziwe kałuże przy krawężniku ulicy.


Jednak pokaz mody CHANEL to nie tylko sceneria, to przede wszystkim projekty autorstwa mistrza Karla Lagerfelda. W najnowszej kolekcji nie zabrakło wariacji na temat "chanelowskich" żakietów, tkanin typu Bouclé, tweedów. Charakterystyczny dla domu mody CHANEL tweed pojawił się prawie wszędzie, nie tylko w klasycznych kolorach czerni, bieli, czy szarości, ale również w kolorze malinowym, różu i metalicznym. Tweedowe kostiumy, żakiety i płaszcze to podstawa każdej kolekcji paryskiego domu mody, do tych projektów w wiosenno-letnim sezonie dołączyły również torebki. Nowe projekty w zdecydowanej większości utrzymane są w linii A.

Obok tweedowych wariacji na wybiegu pojawiła się multikolorowa zabawa luksusową modą. Malarskie, kwieciste splashe widoczne były na jedwabnych spódnicach, koszulach, bluzkach, krótkich pelerynach oraz jako ozdoba wełnianych projektów czy butów. Na wybiegu zagościły również pasiaste, dzianinowe sukienki, cardigany oraz getry.
Na eleganckie wyjścia dom mody CHANEL proponuje koktajlowe sukienki niczym mozaika srebrnych prostokącików, łączone niekiedy ze zwiewnym szyfonem oraz gamę projektów w klasycznym kontraście czerni z bielą m.in. kostiumów, sukienek oraz zestawów składających się szortów i eleganckich białych bluzek.

W kolekcji warto również zwrócić na nową odsłonę torebek CHANEL. Karl do stworzenia ich wykorzystał grube płótno, tweed oraz niezliczone ilości kolorowych przypinek. Dopełnieniem wspaniałych stylizacji była biżuteria w postaci bransoletek, łańcuchów na szyję oraz broszek.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto