CHANEL - kolekcja Haute Couture jesień-zima 2020/21

Trzydzieści sylwetek z kolekcji Haute Couture jesień-zima 2020/21 cechuje: pragnienie błyszczącego bogactwa i fascynacji biżuterią. Niektórym towarzyszą nawet klejnoty z kolekcji CHANEL High Jewelry. Autorem zdjęć kolekcji CHANEL Haute Couture jest szwedzki fotograf Mikael Jansson.


"Myślałam o punkowej księżniczce wychodzącej z "Le Palace" o świcie" – ujawnia Virginie Viard. "W sukience z tafty, burzą włosów, piórami i dużą ilością biżuterii. Ta kolekcja jest bardziej inspirowana Karlem Lagerfeldem niż Gabrielle Chanel. Karl wybrał się do "Le Palace", towarzyszyły mu bardzo wyrafinowane i wystrojone kobiety, które były również bardzo ekscentryczne.


Podczas gdy kolekcja Haute Couture na wiosnę-lato 2020 była wyraźnie pod wpływem prostoty i rygoru opactwa w Aubazine, gdzie Gabrielle Chanel spędziła część swojego dzieciństwa po śmierci matki razem ze swoimi siostrami, trzydzieści sylwetek z kolekcji Haute Couture jesień-zima 2020/21 cechuje: pragnienie błyszczącego bogactwa i fascynacji biżuterią. Niektórym towarzyszą nawet klejnoty z kolekcji CHANEL High Jewelry.

"Lubię pracować w ten sposób, idąc w przeciwnym kierunku niż to, co robiłam ostatnim razem. Chciałam złożoności, wyrafinowania." - tłumaczy dyrektor artystyczna CHANEL.

Wszyscy partnerzy haftu CHANEL, w tym Métiers d'art Lesage i Montex, a także Lemarié i Goossens, przyczynili się do powstania cennych tweedów ozdobionych cekinami, strassem, kamieniami i koralikami. Diamentowy warkocz zdobi czarne atramentowe garnitury. Krótkie sukienki ze ściągaczami w talii i koronkowe spódnice szeleszczą obok długich sukienek o bardzo uroczym w stylu Grand Siècle i szlachetnego autorytetu bohaterek uciekających z dziewiętnastowiecznych obrazów.

"To prawda, że myślałem o obrazach, ale były to bardziej obrazy niemieckie" - mówi Virginie Viard.
"Naprawdę miałam na myśli świat Karla..."

Czarne i antracytowo-szare odcienie rozświetlone są błyskami różu. Malowane koronki wzbogacają żakiety bolerka wraz z tweedami wykonanymi ze srebrnej wstążki; marynarka z mocno podkreśloną talią jest noszona na zwężających się spodni z czarnego zamszu, co jest ostatecznym przejawem ultra rockowego romantyzmu. "Dla mnie Haute Couture jest romantyczna z samej swojej istoty. W każdej z tych sylwetek jest ogrom miłości."

Autorem zdjęć kolekcji CHANEL Haute Couture jesień-zima 2020/21 jest szwedzki fotograf Mikael Jansson.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności