CHANEL - kolekcja Haute Couture wiosna-lato 2018

W ramach pokazów Paris Haute Couture Fashion Week na sezon wiosna-lato 2018, Karl Lagerfeld zaprezentował kolekcję Haute Couture domu mody CHANEL. Dom mody CHANEL pod wodzą Karla Lagerfelda jest jednym z najważniejszych domów modowy na świecie. Firma jest wciąż na absolutnym topie, co udowodnił ich ostatni pokaz Haute Couture, który odbył się tradycyjnie we wspaniałych wnętrzach paryskiego Grand Palais, a na potrzeby pokazu zamieniły się we francuski różany ogród z fontanną, piaszczystymi ścieżkami i pergolami.


"Haute Couture to najwyższy luksus, to perfekcja z wyjątkową osobowością, która ma związek z cierpliwością i współczesnością, a Haute Couture jest maksymalnym symbolem wyrafinowania i piękna rzemieślnika." - Karl Lagerfeld.

Motto jakie przyświecało najnowszej prezentacji to "My chcemy piękna!" - bo jak sam Karl Lagerfeld powiedział - "Potrzeba wiele piękna by przetrwać w świecie tak pełnym brzydoty". I co do tego trudno się nie zgodzić. Dyrektor kreatywny CHALEL nie miał z tym problemu. Modelki spacerowały po wybiegu przypominającym ogrodowe ścieżki wysypane piaskiem prezentując projekty w różnych odcieniach różu zdobione tiulem i koronką. Oczywiście nie zabrakło również słynnego tweedu CHANEL ale tym razem w lżejszym wydaniu. Klasyczny tweed reprezentowały różnej długości płaszcze i kostiumy,  natomiast tiul, szyfon, piękne zdobienia to przede wszystkim suknie wieczorowe -niepowtarzalne i eleganckie.

Jednak na największą uwagę zasługuje kreacja zamykająca pokaz mody. Tym  razem suknia ślubna została zastąpiona ślubnym garniturem. Białe spodnie zestawiono z kamizelką i muszką. Spektakularny komplet wieńczył długi tren.

Nie zapomnijmy jednak, że CHANEL i Karl to przede wszystkim imperium stylu i designu, kwintesencja mody, kobiecości i elegancji. Chociaż nigdy nie można spodziewać się ogromnych innowacji po pokazach CHANEL, to zawsze są one wielkim show, a kreacje to prawdziwe dzieła sztuki. Misternie wykonane z najlepszych tkanin na świecie są zwyczajnie tym, czego pragnie każda kobieta. Po prostu - kwintesencja stylu CHANEL Haute Couture.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto