CHANEL - kolekcja Haute Couture wiosna-lato 2019

W ramach pokazów Paris Haute Couture Fashion Week na sezon wiosna-lato 2019, Karl Lagerfeld zaprezentował kolekcję Haute Couture domu mody CHANEL. Dom mody CHANEL pod wodzą Karla Lagerfelda jest jednym z najważniejszych domów modowy na świecie. Firma jest wciąż na absolutnym topie, co udowodnił ich ostatni pokaz Haute Couture, który odbył się tradycyjnie we wspaniałych wnętrzach paryskiego Grand Palais.


"Haute Couture to najwyższy luksus, to perfekcja z wyjątkową osobowością, która ma związek z cierpliwością i współczesnością, a Haute Couture jest maksymalnym symbolem wyrafinowania i piękna rzemieślnika." - Karl Lagerfel. 

22 stycznia 2019 w Grand Palais staje się rozległym śródziemnomorskim ogrodem z XVIII wieku. To właśnie ten okres, jego ulubiony, zainspirował Karla Lagerfelda, a zwłaszcza talenty marszandów, kopców i savoir-faire rzemieślników francuskiego luksusu. Wśród tematów artystycznych tego wieku kwiaty odgrywają ważną rolę. Teraz znajdują się w sercu najnowszej kolekcji Haute Couture wiosna-lato 2019, malowane, haftowane, z koronki, piór, żywicy, a także z ceramiki, pojawiają się nawet jako klejnoty do włosów. Wybuchają w bukietach pastelowego różu, zielonej prerii i błękicie nieba oraz w grach bieli z czernią, beżem granatem, opalizującym złotem i srebrem. - "To spokojna, idealna, ponadczasowa kolekcja, która jest absolutnie aktualna z nowymi formami", mówi Karl Lagerfeld.

Tło do pokazu stanowiły palmy, basen i toskańska willa idealna miejscówka na zbliżające się wakacje. Modelki spacerujące po wspaniałych ogrodach prezentowały wyrafinowane sukienki i kostiumy ze słynnego tweedu CHANEL, przy ktorych żakiety zestawiono z dopasowanymi, długimi spódnicami z głębokim wycięciem, szeroką gamę sukienek zarówno długich, jak i krótkich z drapowaniami, napompowanymi dolami,  obszytymi drobniutkimi kwiatkami, bogatymi w falbany, upięcia, bufiaste rękawy. Klasyczny tweed reprezentowały różnej długości płaszcze i kostiumy, natomiast tiul, szyfon, piękne zdobienia to przede wszystkim suknie wieczorowe - niepowtarzalnie i eleganckie.

Jednak na największą uwagę zasługuje kreacja zamykająca pokaz mody. Panna młoda łamie wszystkie zasady. Vittoria Ceretti zaprezentowała się na wybiegu w ślubnym kostiumie kąpielowym obszytym cyrkoniami i błyszczącym welonie upiętym niczym czepek kąpielowy na głowie modelki.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności