CHANEL - kolekcja jesień-zima 2015/16

Pokaz domu mody CHANEL na paryskim Fashion Week to niezmiennie od wielu lat niezwykłe wydarzenie. Po raz kolejny Karl Lagerfeld zaprezentował swoją najnowszą kolekcję w Grand Palais w Paryżu. Co sezon sala, na której odbywał się pokaz została przemieniana w dość oryginalne miejsca idealnie komponujące się z tematem kolekcji. Po Galerii Sztuki Współczesnej z sezonu wiosna-lato 2014, supermarkecie jesień-zima 2014/15 czy proteście modelek na gwarnej ulicy "Boulevard Chanel" wiosna-lato 2015 przyszedł czas na kolejną rewolucję. Ty razem prezentacja kolekcji na jesień i zimę 2015 odbyła się w restauracji, a dokładnie, tradycyjnej francuskiej brasserie o uroczej nazwie "Brasserie Gabrielle". Modelki najpierw wychodziły na nietypowy wybieg, każda z nich prezentowała swoją kreację, po czym siadała przy stoliku i gawędziła z koleżankami.


Jednak pokaz mody CHANEL to nie tylko sceneria, to przede wszystkim projekty autorstwa mistrza Karla Lagerfelda. Projektant przygotował na jesień i zimę aż 95 sylwetek. W najnowszej kolekcji nie zabrakło wariacji na temat "chanelowskich" żakietów, tkanin typu Bouclé i tweedów. Charakterystyczny dla domu mody CHANEL tweed pojawił się prawie wszędzie, nie tylko w klasycznych kolorach czerni, bieli, czy szarości. Niektóre z nich wyglądają jak wprost wyjęte z wystawy pierwszego butiku Chanel w Deauville. W kolekcji znajdziemy m.in.: spódnice do kostek zestawione z białymi koszulami z żabotami, pod szyją spiętymi muszką, różowe sukienki wykończone czarną lamówką, klasyczne "chanelowskie" żakieciki, tweedowe płaszcze wcięte w talii, ze stojącym kołnierzem czy dzianinowe suknie do ziemi ozdobione zygzakowatym motywem. Ciekawym elementem kolekcji jest zastąpienie, w niektórych projektach tradycyjnego Bouclé tłoczoną skórą, którą odnajdziemy w kompletach, krótkich kurtek i spódnic czy torebkach.

Poprzez paletę kolorystyczną, różnorodność tkanin oraz wielość warstw jesienno-zimowa kolekcja CHANEL zapowiada sezon pełen wolności.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto