CHANEL - kolekcja wiosna-lato 2014

Tematem przewodnim kolekcji wiosna-lato 2014 paryskiego domu mody Chanel była sztuka z malarstwem w roli głównej. W tym wypadku romans mody i sztuki dla nikogo nie powinien być sensacją. to wspaniale połączenie, które zainspirowało dyrektora kreatywnego do tego stopnia, iż w kolekcji znalazły się klasyczne projekty w artystycznym wydaniu. W kolekcji Karla Lagerfelda nie zabrakło wariacji na temat "chanelowskich" żakietów, tkanin typu bouclé, tweedów, pereł, kołnierzy wywijanych na ramiona oraz sukienek o delikatnej linii A.


Na charakterystycznych dla domu mody Chanel tkaninach tweed i bouclé pojawiają się grube szwy przypominające malarskie kontury, część klasycznych fasonów uzupełniają diagonalne formy, a z wykończeń spódnic wystają frędzle i koronki. Tkaniny te znajdziemy prawie wszędzie, nie tylko w klasycznych zestawieniach czerni z bielą, czy szarościach ale również w kolorach tęczy.

Największą sensacją kolekcji Chanel są oryginalne, multikolorowe projekty. Obok klasycznych czerni i bieli, stonowanych szarości, kremów i ciemnego granatu, w kolekcji znajduje się cała gama kolorystyczna intensywnych kolorów zainspirowanych paletą kolorów z jakiej korzystają artyści oraz Pantone Color - systemem identyfikacji kolorów opracowanym przez amerykańską firmę, gdzie do 2013 wprowadzono 1677 barw podstawowych.

W kolekcji warto również zwrócić na nową odsłonę kultowych torebek Chanel. Karl do stworzenia ich wykorzystał grube płótno, niezastąpione pikowania i ozdoby zostały namalowane sprayem według szablonu, a na łańcuszkach zamotano kolorowe sznureczki. Jednym słowem luksusowa torebka w wersji streetowej.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności