CHANEL - kolekcja wiosna-lato 2016

Pokaz domu mody CHANEL na paryskim Fashion Week to niezmiennie od wielu lat niezwykłe wydarzenie. Po raz kolejny Karl Lagerfeld zaprezentował swoją najnowszą kolekcję w Grand Palais w Paryżu. Co sezon sala, na której odbywał się pokaz została przemieniana w dość oryginalne miejsca idealnie komponujące się z tematem kolekcji. Po proteście modelek na gwarnej ulicy "Boulevard Chanel" wiosna-lato 2015 czy eleganckiej restauracji, a dokładnie, tradycyjnej francuskiej brasserie o uroczej nazwie "Brasserie Gabrielle" przyszedł czas na kolejną rewolucję.


Ty razem prezentacja kolekcji wiosna-lato 2016 odbyła się w terminalu linii lotniczych Chanel. Jednak pokaz mody Chanel to nie tylko sceneria, to przede wszystkim projekty autorstwa mistrza Karla Lagerfelda. W nadchodzącym sezonie Lagerfeld proponuje swoim klientkom sylwetki w graficzne wzory, kratę oraz paski – wszystko w mocnych, nasyconych barwach. Zestawy z pojawiającymi się już od jakiegoś czasu spódnicami nałożonymi na spodnie, przemieszane zostały z nową, bardzo kolorową interpretacją chanelowskich klasyków. W kolekcji ponownie wykorzystany został jeans oraz kwiatowy print.

Jednak tym razem najważniejsze były akcesoria – zestawy toreb podróżnych, walizki na kółkach, kapelusze, wielkie przypominające gogle lustrzanki oraz czapki z daszkiem. Oczywiście, na wybiegu pojawiły się także nowe modele torebek-metaliczne kuferki, okrągłe torebki na grubym pasku oraz puzderka na łańcuszku przypominające malutkie walizki na kółkach.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto