CHANEL Métiers d'art collection - "Paris Cosmopolite" 2016/17

Kolekcje CHANEL Métiers d'Art pre-fall, to jedyne w swoim rodzaju wydarzenia. Od 2002 roku projektant Karl Lagerfeld dedykuje je kunsztowi najlepszych rzemieślników i pracowni tworzących dla domu mody CHANEL m.in. paryskiemu atelier Desrues tworzącemu biżuteryjne guziki, pracowni piór Lemarié, pracowniom haftu Maison Lesage oraz Atelier Montex, zakładowi szewskiemu Massaro, słynącemu z doskonałych kapeluszy Maison Michel, pracowni złotniczej Goossens, tworzącej kwiatowe ozdoby pracowni Guillet czy wytwarzającemu rękawiczki zakładowi Causse. Celebrujące rzemieślniczy kunszt kolekcje Métiers d’Art inspirowane są również miastami stanowiącymi część historii domu mody CHANEL. Miasta pokazów nie wybierane są przez przypadek - to miasta, które miało spory wpływ na rozwój marki CHANEL. W zeszłym roku pokaz Métiers d'Art odbył się w słynnym włoskim studiu filmowym, Cinecittà Roma, w którym swoje produkcje realizowali m.in.: Fellini, Rossellini czy Visconti. Studio filmowe dzięki niezwykle kreatywnemu zespołowi specjalistów Chanel, przemieniło się w Paryż nocą.


Najnowszy pokaz kolekcji CHANEL Métiers d'Art 2016/17 obył się w luksusowych wnętrzach paryskiego hotelu Ritz, w którym przez wiele lat mieszkała sama Coco Chanel. Dyrektor kreatywny domu mody nazwał kolekcję "Paris Cosmopolite". Począwszy od holu La Table de l'Espadon, poprzez Le Bar Vendôme, Winter Garden, Les Jardins de l'Espadon czy Le Salon Proust, całe życie tego legendarnego hotelu zapisane jest przede wszystkim w odwiedzających wysublimowane wnętrza hotelu międzynarodowych klientach. To własnie te wyjątkowe wnętrza hotelu oraz jego goście stały się inspiracją dla Lagerfelda do stworzenia kolekcji "Paris Cosmopolite". Na wybiegu pojawiły się ambasadorki Lily-Rose Depp, Ellie Bamber i Alice Dellal, jak rowniez otwierająca pokaz Cara Delevingne, Sistine Stallone, Georgia May Jagger, panowie  Pharrell Williams i Levi Dylana, wnuk Boba Dylana, którzy prezentowali zaproszonym gościom spektakularne kreacje z "różą" w roli głównej. Jak powiedział Karl Lagerfeld - "Żadnych kamelii w tym sezonie! Róże rządzą!", stąd tez motyw róż pojawił się niemal wszędzie: na żakietach, spódnicach, zwiewnych sukienkach, zamszowych butach czy tez wpiętych we włosy modelek.

W najnowszej kolekcji Lagerfelda nie zabrakło wariacji na temat "chanelowskich" żakietów, tkanin typu Bouclé, tweedów. Tym razem klasyczny chanelowski tweedowy żakiet wystąpił w formie wydłużonej marynarki z mocno podkreśloną  talią prostego płaszcza czy krótkiego bolerka, które ozdobiono plecionkami z róż lub pereł oraz kwiatowymi haftami.

Na paryskim wybiegu pojawiły się rowniez bardzo eleganckie suknie wieczorowe utrzymane w stylu retro z licznymi falbanami, zdobieniami - piórami, cekinami i prześwitami - idealne do noszenia przez bywalczynie tutejszego hotelu, które z gracją prezentowały się na modelkach oraz wpisywały się w atmosferę dawnej Café Society.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności