CHANEL Métiers d'art Collection - "Paris - Hamburg" 2017/18

Kolekcje CHANEL Métiers d'Art pre-fall, to jedyne w swoim rodzaju wydarzenia. Od 2002 roku projektant Karl Lagerfeld dedykuje je kunsztowi najlepszych rzemieślników i pracowni tworzących dla domu mody CHANEL m.in. paryskiemu atelier Desrues tworzącemu biżuteryjne guziki, pracowni piór Lemarié, pracowniom haftu Maison Lesage oraz Atelier Montex, zakładowi szewskiemu Massaro, słynącemu z doskonałych kapeluszy Maison Michel, pracowni złotniczej Goossens, tworzącej kwiatowe ozdoby pracowni Guillet czy wytwarzającemu rękawiczki zakładowi Causse. Celebrujące rzemieślniczy kunszt kolekcje Métiers d’Art inspirowane są również miastami stanowiącymi część historii domu mody CHANEL. Miasta pokazów nie wybierane są przez przypadek - to miasta, które miało spory wpływ na rozwój marki CHANEL. W 2015 roku pokaz Métiers d'Art odbył się w słynnym włoskim studiu filmowym, Cinecittà Roma, w którym swoje produkcje realizowali m.in.: Fellini, Rossellini czy Visconti. Studio filmowe dzięki niezwykle kreatywnemu zespołowi specjalistów Chanel, przemieniło się w Paryż nocą, natomiast w zeszłym roku w luksusowych wnętrzach paryskiego hotelu Ritz, w którym przez wiele lat mieszkała sama Coco Chanel. Dyrektor kreatywny domu mody nazwał kolekcję "Paris Cosmopolite".


Najnowszy pokaz kolekcji CHANEL Métiers d'Art 2017/18 Karl Lagerfeld zaprezentował w Hamburgu we wnętrzach spektakularnej Elbphilharmonie. Ten niezwykły budynek, zaprojektowany przez architektów Jacquesa Herzoga i Pierre'a de Meuron, majestatycznie mieści się nad rzeką Łabą niczym futurystyczny łącznik z przemysłowym portem miasta.

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zainspirowały Karla Lagerfelda do tej parysko-hamburskiej kolekcji. Wokół tych trzech osi projektant wyświetla obrazy portu w Hamburgu, z szybującymi sylwetkami załogi marynarki handlowej, które przerywał modernizmem CHANEL. Na wybiegu modelki prezentowały sylwetki inspirowane stylem portowego miasta z lat 60 m. in.: wełniane tuniki, które zestawiono z marynarskimi kaszkietami, dzianinowe swetry zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej, dwurzędowe idealnie skrojone marynarki i płaszcze, pudełkowe żakiety i wełniane spodnie culotte. Nie zabrakło wariacji na temat "chanelowskich" żakietów, tkanin typu Bouclé, tweedów.  Tym razem klasyczny chanelowski tweedowy żakiet ozdobiono marynarskim kołnierzem zawiązanym nonszalancko szalem noszone z mini-spódniczką. Dopełnieniem tweedowych stylizacji byly rowniez sznury perel noszone pod kołnierzem. Klasycznemu tweedowni towarzyszą płótno, kaszmir i flanela; jedwabne krepy na przemian łączono z szyfonem i dyskretnie migoczącą koszulką zaproponowane w wersji wieczorowej.

Na paryskim wybiegu pojawiły się rowniez bardzo eleganckie suknie wieczorowe z licznymi falbanami, zdobieniami - falbanami, piórami, cekinami i prześwitami - idealne do noszenia przez bywalczynie ekskluzywnych przyjęć.

Dzięki tej kolekcji Karl Lagerfeld mówi o wyglądzie i postawie. Męskość jest bardziej kobieca niż kiedykolwiek, gdy ta ostatnia staje się dzięki marynarskim kaszkietom oraz rygorystycznym, zaniżonym sylwetko jest równie kobieca co męska. Kobieta CHANEL jest wyjątkowa i nieuchronnie wyróżnia się: - "Ubierz kobietę na czarno i biało na imprezie, a zobaczysz tylko ją" - powiedziała Gabrielle Chanel.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności