CHANEL Ready-to-Wear - pokaz kolekcji wiosna-lato 2021

Pokaz domu mody Chanel na paryskim Fashion Week to niezmiennie od wielu lat niezwykłe wydarzenie. Karl Lagerfeld bezustannie zabierał nas na niepowtarzalne prezentacje, m.in.: na protest modelek na gwarnej ulicy "Boulevard Chanel", do eleganckiej restauracji, na terminal linii lotniczych Chanel, scenerii żywo przypominającej butik Mademoiselle przy ulicy Cambon, pięknej przestrzeni z wodospadem w roli głównej, w podróż po tajemniczym lesie czy na wymarzoną plażę - idylliczne otoczenie z piaskiem, lazurowym niebem i morzem.


Następczyni Mistrza, Virginie Viard podążając za Karlem zabiera nas również w spektakularne miejsca. Na prezentację kolekcji Chanel wiosna-lato 2020 projektantka zabrała nas na spacer po dachach Paryża, typowych dla stolica mody, natomiast na pokaz jesień-zima 2020/21 do surowego wnętrza Grand Palais, niezwykle minimalistycznego wprowadzając tym samym odrobinę świeżości.

Minimalistyczna przestrzeń została również zaprezentowana podczas pokazu CHANEL wiosna-lato 2021. Majestatyczny teren Grand Palais pokryło białe tło, na którym widniała jedynie ogromna, podświetlona nazwa marki, wzorowana na kultowym znaku "Hollywood". Stąd też nie trudno się domyślić iż Virginie Viard przy tworzeniu kolekcji szukała inspiracji w klasykach kina lat 60.

"Myślałam o aktorkach podczas sesji zdjęciowej, na czerwonym dywanie, o tym momencie, kiedy fotografowie  wzywają ich do pozowania. Ich twarze pozostają nieco rozproszone, ich postawa trochę nie zsynchronizowana ze strojami, które mają na sobie. A potem fani czekający za barierkami. Ta bardzo żywa strona kina, która dzieje się poza nim, to właśnie lubię" - wyjaśnia Virginie Viard - "Ta kolekcja jest hołdem dla muz Domu. Niektóre z nich są daleko, minęło dużo czasu, odkąd je widzieliśmy. Gabrielle Chanel i Karl Lagerfeld ubrali tak wiele aktorek w filmach i w prawdziwym życiu. Myślałam o tych, które sprawiają, że tak bardzo marzymy. Ale bez chęci replikacji. Bez popadania w stare cytaty. Chciałam, żeby mój przekaz był bardzo radosny, kolorowy i bardzo żywy".

Dlatego obok ecru i czarnych tweedowych garniturów pojawiły się jeansy w fluorescencyjnych kolorach, lejące się sukienki i t-shirty z nadrukowanymi literami CHANEL jak neony, jasnoróżowe spodnie capri, długie sukienki w czarno-białe kwiatki z bardzo cienkiego tweedu, stroje haftowane cekinami, krótkie bermudy i warstwy asymetrii…

W sylwetki zaprezentowane w  zestawie prasowym kolekcji kolekcji autorstwa słynnego duetu fotografów Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin, wcielają się w Rianne Van Rompaey, Mica Argañaraz i Louise de Chevigny. Każda z nich pojawia się w czterech powtarzających się filmowych sytuacjach: podczas rozmowy telefonicznej, wyglądania przez okno, siedząc na łóżku lub spacerując po ulicy, jak wiele scen filmowych. W ten sposób nawiązują do Nouvelle Vague (Nowej Fali), włoskiego kina czy Hollywood.

"Ponieważ świat Chanel wywołuje tak wiele obrazów, całą podświadomość związaną z kinem" - podsumowuje Virginie Viard.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności