Christian Dior - kolekcja damska wiosna-lato 2015

Z każdą kolejną kolekcją marki Christian Dior, przekonujemy się, że wybór Rafa Simonsa na stanowisko dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody był jak najbardziej trafiony. W wiosenno-letniej kolekcji projektant dał nam kolejny popis swoich możliwości, prezentując kolekcję, będącą doskonałym połączeniem nowoczesnego krawiectwa i klasycznego charakteru marki Dior. Tym samym udowodnił, że jest nie tylko dobrym, świadomym własnego stylu projektantem, ale również twórcą, który z szacunkiem podchodzi do tradycji znanej francuskiej marki.


Projekty na sezon wiosna-lato 2015 to nowoczesne formy utrzymane w dekadenckim stylu. Projektant przedstawił modernistyczną wersję klasyków sprzed wieków. Dzięki temu stworzył nową jakość, świeże i jakże proste i wysublimowane formy. Przeszłość miesza się z przyszłością, futurystyczne formy współgrają z retro folkowymi butami. Raf Simons kontynuuje swoją opowieść z pokazu Haute Couture, stąd w kolekcji znajdziemy sukienki i spódnice nawiązujące do dworskich krojów garderoby damskiej z XVIII wieku z popularną wówczas krynoliną, część projektów zyskała wysokie kołnierze inspirowane stylem edwardiańskim, a we wzorowanych na historycznych fasonach płaszczach pojawiają się charakterystyczne powlekane tkaniną guziki.

Nowoczesnym elementem były skórzane płaszcze z białym paskiem w talii oraz futurystyczne kostiumy do złudzenia przypominające kombinezony astronautów. W kolekcji nie zabrakło również sportowych fasonów m. in bomber jacke naśladujące kurtki pilotów  oraz spódniczki, żakiety i podkolanówki w stylu szkolnych mundurków, spodnie o długości do kolan noszone pod długie płaszcze przypominające peleryny.

Bez względu na sezonowe trendy, dom mody Dior zawsze szanuje kobiecą sylwetkę, wydobywając z niej największe atuty oraz nadając jej niewinnego, subtelnego, a z drugiej strony odważnego charakteru. Stylowe połączenie obszernych fasonów, futurystycznych trendów z tradycyjnymi printami oraz dodatkami są dowodem na to, że przyszłość nie może istnieć bez przeszłości, a stylizacje łączące dwa, pozornie odległe rzeczywistości, wcale nie musza wywoływać efektu teatralności.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności