Christian Dior - kolekcja Haute Couture jesień-zima 2018/19

Haute Couture to serce świata mody. Do głosu dochodzi tu jedynie artystyczna wizja projektanta, której nie ograniczają statystyki sprzedaży i tendencji panujących na rynku. Taka kreacja to szczyt modowego luksusu i ekstrawagancji, na który może pozwolić sobie wąskie grono najbogatszych ludzi świata. Podczas trwającego w Paryżu Haute Couture Fashion Week na sezon jesień-zima 2018/19 odbył się pokaz kolekcji Haute Couture domu mody Dior w projektach Marii Grazii Chiuri.


Jeśli Christian Dior pokazuje nową kolekcję Haute Couture, to nie może zabraknąć wytwornej elegancji. Kolekcja jesień-zima 2018/19 Haute Couture za sprawą wyjątkowych projektów zapewne zachwyciła wszystkich. W ubiegłym sezonie Maria Grazia Chiuri sięgając do historii kolekcji haute couture stwierdziła iż są one ściśle związane ze sztuką współczesną. Projektantka stworzyła coś zupełnie nowego, a słowo "studio" oznaczające zarówno pracownie artysty, jak i projektanta w tym przypadku zyskało nowe znaczenie, jako pracownia artysty z jego surrealistycznymi dziełami. Najnowsza kolekcja Haute Couture zaprezentowana w Musée Rodin w Paryżu ponownie uhonorowała "studio", ale tym razem, jako święte miejsce kreacji i mistrzowskiego savoir-faire. Studio stało się świątynią i strażnicą kreatywnych myśli artysty.

Kwintesencją kolekcji Haute Couture jesień-zima 2018/19 jest kobiecość i elegancja nawiązujące do klasycznej wizji kobiety widzianej oczami samego Christiana Diora. Na paryskim wybiegu modelki zaprezentowały zarówno proste, klasyczne, opływające sylwetkę suknie, idealnie skrojone kostiumy i płaszcze, jak romantyczne suknie z szerokim, zamaszystym dołem i mocno podkreśloną talią. Jednak w tej kolekcji niezwykły kunszt projektantki widzimy w dbałość o każdy detal, jak finezyjne falbanki, misterne hafty, fantazyjne plisy, wyrafinowane pióra , różnorodność tkanin od szlachetnej satyny, jedwabiu, tafty po  żakardy i klasyczne krepy oraz bogactwo kolorystyczne, jak: odcienie beżu, écru, czerń, szmaragd, granat, delikatny róż i fiolet.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności