Christian Dior - kolekcja Haute Couture wiosna-lato 2019

Haute Couture to serce świata mody. Do głosu dochodzi tu jedynie artystyczna wizja projektanta, której nie ograniczają statystyki sprzedaży i tendencji panujących na rynku. Taka kreacja to szczyt modowego luksusu i ekstrawagancji, na który może pozwolić sobie wąskie grono najbogatszych ludzi świata. Podczas trwającego w Paryżu Haute Couture Fashion Week na sezon wiosna-lato 2019 odbył się pokaz kolekcji Haute Couture domu mody Dior w projektach Marii Grazii Chiuri.


Jeśli Christian Dior pokazuje nową kolekcję Haute Couture, to nie może zabraknąć wytwornej elegancji. Kolekcja wiosna-lato 2019 Haute Couture za sprawą wyjątkowych projektów zapewne zachwyciła wszystkich. W ubiegłym sezonie Maria Grazia Chiuri sięgając do historii kolekcji haute couture stwierdziła iż są one ściśle związane ze sztuką współczesną. Uhonorowała "studio", jako święte miejsce kreacji i mistrzowskiego savoir-faire. Studio stało się świątynią i strażnicą kreatywnych myśli artysty. Podczas prezentacji najnowszej kolekcji Haute Couture Maria Grazia Chiuri przeniosła nas do cyrku z ekscytującym występem akrobatów i mimów.

Cyrk jest zaczarowanym miejscem. Wyobraźnia wielu artystów była inspirowana tym niezwykle fascynującym światem; pięknym i twardym, poetyckim i minimalistycznym, a sam Christian Dior uwielbiał chodzić do Cirque d'hiver.

Motyw cyrkowy u Diora pojawiał się wielokrotnie. Już w 1950 r. brytyjska telewizja z okazji pokazu mody Dior w hotelu Savoy w Londynie opublikowała raport zatytułowany Dior "Circus" Comes to Town. Później cyrkowy motyw pojawił się ponownie za czasów Johna Galliano.

Warto się zastanowić czy pokaz mody nie przypomina parady artystów przed rozpoczynającym się spektaklem cyrkowym? Właśnie to cudownie kreatywne zamieszanie przeniosła do swojej kolekcji Chiuri. Wizualna kolejność prezentowanych kreacji budziła wspomnienia z cyrku i wyobraźnię. Modelki spacerujące między artystami prezentowały niepowtarzalne projekty m.in.: szerokie, bardzo lekkie spodnie, które ściśle przylegają do kostki, bluzki z kryzą, dopasowane surduty ze złotymi guzikami, białe przezroczyste bluzki, sukienki, gorsety, czy bluzki z obszernymi kołnierzami. Nie zabrakło również zwiewnych szyfonowych sukni, na których tym razem zagościły motywy przedstawiające cyrkowe sceny wykonane z połyskujących cekinów.

Uzupełnienie kolekcji stanowiły dodatki brokatowe buty, tiulowe czarne kokardy pod szyją czy oryginalne czepki na głowach modelek.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności