Christian Dior - kolekcja Haute Couture wiosna-lato 2018

Haute Couture to serce świata mody. Do głosu dochodzi tu jedynie artystyczna wizja projektanta, której nie ograniczają statystyki sprzedaży i tendencji panujących na rynku. Taka kreacja to szczyt modowego luksusu i ekstrawagancji, na który może pozwolić sobie wąskie grono najbogatszych ludzi świata. Podczas trwającego w Paryżu Haute Couture Fashion Week na sezon wiosna-lato 2018 w pierwszym dniu prezentacji odbył się pokaz kolekcji Haute Couture domu mody Dior w projektach Marii Grazii Chiuri, która została dyrektor kreatywną marki po nagłej rezygnacji Rafa Simonsa z posady dyrektora kreatywnego Diora. Pokaz odbył się w Musée Rodin muzeum sztuk pięknych, które specjalnie na tę okazję zostało zamienione w surrealistyczne wnętrze z lustrzaną szachownicą w roli głównej.


Jeśli Christian Dior pokazuje nową kolekcję Haute Couture, to nie może zabraknąć wytwornej elegancji. Kolekcja wiosna-lato 2018 Haute Couture za sprawą wyjątkowych projektów zapewne zachwyciła wszystkich. Maria Grazia Chiuri sięgając do historii kolekcji haute couture stwierdziła iż są one ściśle związane ze sztuką współczesną. Projektant tworzy także coś zupełnie nowego, a słowo "studio" oznacza zarówno pracownie artysty, jak i projektanta. Jednak tworząc kolekcje projektantka miała na myśli pracownię artysty z jego surrealistycznymi dziełami. Stąd pomysł na eksperymentowanie różnymi technikami, tkaninami, formami i kolorystyką tym rauem w postaci klasycznej bieli i czerni. Zabawa tymi kolorami dawała spektakularne efekty. Na wybiegu królowały suknie w motyw szachownicy czy pionowe pasy wydłużające sylwetkę, finezyjne płaszcze w punkty, ktore prezentowaly się niczym motyw domina. Wśród propozycji marki nie zabrakło równie idealnie skrojonych peleryn, płaszczy, garniturów, kostiumów z mocno podkresloną talią czy transparentnych koszul, sukienek i topów.

Ekstrawagancji, a zarazem tajemniczości dodawały nietypowe akcesoria na twarzach modelek, m.in.: awangardowe maski, woalki i siateczki.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności