Christian Louboutin Beauté - kolekcja lakierów do paznokci

Historia najbardziej pożądanej podeszwy świata sięga 1992 roku, kiedy to projektant pomalował spód obuwia czerwonym lakierem, co szalenie spodobało się jego klientkom. Plotek o inspiracji Louboutina jest wiele. Jedna głosi, że wpadł na ten pomysł widząc swoją asystentkę malującą paznokcie lakierem w kolorze intensywnej czerwieni. Inna, że jako mały chłopiec zobaczył w paryskim muzeum kobietę w wysokich szpilkach z czerwonymi obcasami i nie mogąc o tym zapomnieć, tworzył rysunki szpilek a już jako projektant, zainspirowany przeżyciem z dzieciństwa, wprowadził czerwoną podeszwę. Niezależnie od tych teorii, faktem jest, że od 1992 roku czerwona podeszwa zaczęła firmować wszystkie projekty Louboutina, szybko stając się wśród miliona kobiet synonimem luksusu i pożądania.


Dwa lata temu pisaliśmy o planach stworzenia linii kosmetyków Christian Louboutin Beauté. Pierwszy efekt możemy już podziwiać. To kolekcja pięciu lakierów do paznokci, której zwiastunem jest odcień to Rouge - intensywna czerwień kojarząca się z kolorem słynnej podeszwy. Projektant wyróżnił swój produkt spośród konkurencji niebanalnym opakowaniem, które już samo w sobie ma szansę stać się obiektem westchnień miłośniczek luksusowych drobiazgów. Wysokość spiczastej buteleczki wynosi dokładnie tyle centymetrów ile obcas modelu butów Ballerina Ultima. Projekt ma przypominać o współpracy projektanta z reżyserem kina surrealistycznego, Davidem Lynch’em, z którym wspólnie stworzyli wystawę fotografii "Fetysz”,

Pelna kolekcja to 31 wyjątkowych kolorów lakierów do paznokci. Zostały one przyporządkowane po 10 do każdej z trzech kategorii odcieni: Pop, Nude i Noire. Jak na razie kolekcja pięciu lakierów Louboutin jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale już na początku sierpnia trafi do Europy. Kolejne odcienie pojawia się dopiero jesienią.


Cena: 50 USD


Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności