Dior 5 Couleurs - kolekcja makijażu jesień-zima 2014/15

Istota luksusu według Diora wyraża się w pięciu kolorach - 5 Couleurs. W tym roku Dior nadaje nowy wyraz legendarnej palecie. W poszukiwaniu doskonałości w stylu haute couture paleta 5 Couleurs oferuje nowe konsystencje oraz nowe, jeszcze bardziej ekstrawaganckie i zgodne z najnowszymi trendami efekty i tworzy oryginalne kompozycje kolorystyczne, nadając makijażowi nowy wymiar. Dla uczczenia tej metamorfozy ukazuje się w granatowej, bardziej opływowej oprawie wyposażonej w zestaw profesjonalnych aplikatorów. Nowa paleta 5 Couleurs proponuje 11 unikalnych kompozycji, zarówno ponadczasowych, jak też nawiązujących do najnowszych tendencji, które opowiadają historię Dior swoimi nazwami i kolorystycznymi tonacjami.


Czasami istotę rzeczy można wyrazić w jednym zdaniu, a nawet w jednym słowie. Istota luksusu według Diora wyraża się w pięciu kolorach. 5 Couleurs. W 1976 roku Dior tworzy paletę 4 Ombres Dior zawierającą 4 cienie rozmieszczone jak w pracowni artysty malarza w kolejności nakładania na powieki. W 1987 roku Dior dodaje piąty element: centralny odcień zasługujący na miano kreatora światła. Odcienie i materie stapiają się, mieszają jak w kalejdoskopie w kwadratowym formacie nawiązującym do kieszonkowego lusterka. Jest to moment narodzin 5 Couleurs.

5 Couleurs, akt III. W tym roku Dior nadaje nowy wyraz legendarnej palecie. W poszukiwaniu doskonałości w stylu haute couture paleta 5 Couleurs oferuje nowe konsystencje oraz nowe, jeszcze bardziej ekstrawaganckie i zgodne z najnowszymi trendami efekty i tworzy oryginalne kompozycje kolorystyczne, nadając makijażowi nowy wymiar. Dla uczczenia tej metamorfozy ukazuje się w granatowej, bardziej opływowej oprawie wyposażonej w zestaw profesjonalnych aplikatorów.


5 Couleurs - pracownia krawiecka spojrzenia

Na obraz modelek prezentujących kreacje Diora na pokazach mody, gdzie mieszają się i łączą rożne tkaniny od aksamitu i skóry do tafty czy jedwabiu, paleta 5 Couleurs ubiera spojrzenie w pigmenty i materie w zaskakujących połączeniach.

Paleta 5 Couleurs wykracza poza kombinację samych tylko odcieni i tworzy paletę efektów specjalnych w awangardowych konsystencjach:
- głębokie i intensywne konsystencje matowe kryją skórę warstwą gęstego koloru
- konsystencje « wet » otaczają spojrzenie mieniącą się tęczowo poświatą
- konsystencje satynowe podkreślają moc czystego koloru, oferując wyjątkowo gładkie i delikatne wykończenie, w pełnej symbiozie ze skórą
- konsystencje perłowe tworzą rozświetlającą powłokę

Wszystkie odcienie sygnowane logo Dior, na skórze przekształcają się w zdobne tkaniny.


5 Couleurs - nowa odsłona spojrzenia

W skład garderoby spojrzenia wchodzą podstawowe kreacje oraz niezbędne dodatki.
Centralny odcień palety nadaje ton, wyznaczając trend.
Cztery uzupełniające odcienie tworzą styl spojrzenia o wielu wizerunkach.
Pokusa niezliczonych możliwości makijażu na zasadzie harmonijnego dobrania ton w ton lub też kontrastu odcieni i konsystencji pobudza wyobraźnię. Obowiązuje tylko jedna zasada : pełna swoboda! Można tworzyć dowolny makijaż według swoich pragnień.
W tej nieskończoności Dior zaprojektował dwa spojrzenia w oparciu o dwa zestawy trzech kolorów.
Naturalny makijaż na dzień, wykorzystuje trzy górne kolory palety: w połączeniu z centralnym odcieniem dwa jasne kolory pozwalają tworzyć naturalny efekt cieniowania w stylu “daily”.
Wyrafinowany, idealny na wieczór makijaż opiera się na trzech dolnych kolorach palety: dwa głębsze cienie w połączeniu z odcieniem centralnym umożliwiają intensywne cieniowanie, które tworzy zniewalający efekt spojrzenia.


5 Couleurs - wszystkie odcienie mody Diora

Nowa paleta 5 Couleurs proponuje 11 unikalnych kompozycji, zarówno ponadczasowych, jak też nawiązujących do najnowszych tendencji, które opowiadają historię Dior swoimi nazwami i kolorystycznymi tonacjami, zapraszając w czarodziejską podróż.

Najpierw ton w ton. Pięć zestawów utrzymanych w tych samych kolorach o różnych tonacjach, aby podkreślić spojrzenie beżowym różem (30 Montaigne), nadać mu połysk głębokiego brązu (796 Cuir Cannage), nasycić inspirowanym kwiatami fioletem (156 Femme-Fleur). W kolorze cielistego beżu, szlachetnej śliwki i dysydenckiego brązu oko staje się zbuntowane (166 Victoire) lub też urzekające i czarujące w odcieniu baletowego różu (846 Tutu).

Następnie delikatne kontrasty. Dobrane do siebie odcienie zostają ożywione jednym lub dwoma kontrastującymi tonami, które burzą harmonię. Ujarzmić świat karminowym spojrzeniem ze złotymi refleksami (876 Trafalgar), odważyć się na spojrzenie przetykane złotą nicią w konwencji Wersalu z platynowym akcentem (566 Versailles). Dumnie nosić elektryzujący błękit nieba lub niebieski odcień denim rozświetlony stalową bielą (276 Carré Bleu). Nakładać bezpośrednio na skórę poezję ogrodów Christiana Diora, która rymuje się zielenią ożywioną deszczem w kolorze kości słoniowej i landrynek (456 Jardin). A może ukryć spojrzenie w taktach crescendo szarości pulsującej blaskiem ciepłego różu (056 Bar) lub przyodziać sztuczną czerń podkręconą akcentem graficznej bieli (096 Pied-de-Poule).

I wreszcie efekt wstrząsowy. Inspirowane sztuką nowoczesną dwie odważne kreacje Couture są utrzymane w żywych kolorach. Artystyczne spojrzenie, w którym biel łączy się z różem balonowej gumy, zielenią ślazowych cukierków, mandarynką i cytrynową żółcią (676 Candy Choc). Albo eksperyment z pastelami w szokującym zestawieniu z żywą
pomarańczą, z matową czernią w tle (656 Pastel Choc). Moda w stylu Dior w 11 zestawach, które można dowolnie łączyć i komponować.


5 Couleurs - inspiracje makijażu

Z okazji kolekcji makijażu Fall 2014, Dior zaprasza do loży honorowej pięć kultowych kolorów wielkiego kreatora mody:czerwony, szary, różowy, czarny i niebieski.

Pięć palet z nowej gamy stanowi wierną ekspresję kolorystyczną Domu Mody i dyktuje trendy obowiązujące w tym sezonie. Zasada jest prosta : wystarczy fantazyjnie połączyć paletę z makijażem ust i paznokci. Pomadka do ust Rouge Dior i lakier do paznokci Dior Vernis współgrają z paletą 5 Couleurs, kreując pięć wizerunkowych makijaży.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności