Dior Homme - kolekcja męska jesień-zima 2016/17

Prostota oraz minimalizm to główne wyznaczniki stylu, jaki prezentuje swoimi kolekcjami marka Dior. Nie inaczej jest i tym razem. Projektant linii męskiej francuskiego domu mody, Kris Van Assche, zaprezentował na sezon jesień-zima 2016/17 kolekcję, pełną prostych klasycznych fasonów - po prostu stare, dobre krawiectwo. Projektant w swoich propozycjach postanawia totalnie odciąć się od przeszłości. "Nie patrzmy za siebie i myślmy, że to świetne!" – przekonywał dyrektor kreatywny francuskiego domu mody. Smukła, elegancka sylwetka nabrała teraz sznytu kultury skate, ale jednocześnie nie straciła na kunsztownym krawiectwie.


W kolekcji dominują garnitury i marynarki w różnych wariacjach, często z zapięciem jednorzędowym, satynowe czy tez odważne, błyszczące. Wśród projektów widzimy mocne cięcia, które są fundamentalnym aspektem estetycznym jesienno-zimowej kolekcji Dior Homme. Do stylowych diorowskich garniturów Van Assche dodał szykowne koszule, długie, klasyczne płaszcze czy różne modele kurtek: dopasowane do sylwetki, swobodne budrysówki, skórzane długie i krótkie. Jak na kolekcję zimową przystało, nie zabrakło swetrów, a także zaburzających harmonię kurtek puchowych.

Kris Van Assche zadbał również o kolorystyczny akcent w postaci bordo, czerwieni, czerni, szarości oraz odcieni beżu i brązu.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto