Dior J'adore Absolu - nowa, słodka i ponętna kompozycja od François Demachy

Ikoną nie zostaje się ot tak... aby trafić do panteonu prawdziwych gwiazd potrzeba czasu. Nie inaczej było w przypadku J’adore. Oto zapach, który doskonale odnajduje się w każdym stylu. Równie mocno błyszczy o każdej porze i niezależnie od nastroju. Nieczęsto w świecie zapachów. Rodzi się kompozycja zasługująca na miano ponadczasowego odniesienia. Jest nim J’adore.

Dlaczego J’adore skradł tyle serc? Z pewnością jednym z powodów są zaklęte w nim kwiaty…Wybrane z niesłychaną pieczołowitością, dopracowane i odpowiednio wkomponowane w całość, a także bez wątpienia zniewalająca zmysły przyjemność , którą wywołuje każda kropla. Nie mniej ważna jest sama muza J’adore. Roztaczająca wokół magiczny urok bogini jest natchnieniem dla współczesnych kobiet.

J’adore pozostaje w zgodzie z zakorzenioną głęboko w naszej filozofii ideą kobiecości. Kobieta Dior od zawsze była niezależną triumfatorką. To dla niej nieustannie staramy się rozwijać i widzieć przyszłość jak nową szansę.

Pewna siebie i swoich możliwości, twardo stąpa po ziemi, olśniewając wspaniałym blaskiem. Teraz postanowiła zjednoczyć wokół siebie inne kobiety, które łączą we wspólnym okrzyku: "J'adore!"

Christian Dior był wizjonerem. Dzięki jego wyobraźni kobiecość zyskała nową twarz: wolną, Piękną i szczęśliwą. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, orędowniczki tej idei żyją na własnych zasadach i podejmują coraz bardziej zuchwałe decyzje. Tak w życiu, jak i w miłości. Taka jest również kobieta J’adore.


Nowy J’adore Absolu

Rozkosznie ponętna kompozycja. Słodki zapach kwiatów przywołuje wspomnienie smakowitego syropu lub wysublimowanego, naturalnego i zmysłowego nektaru. W nowym J’adore Absolu objawia się stylistyczny kunszt jego twórcy. François Demachy, kreator zapachów Dior starannie dobrał i wykorzystał różnorodne kwiatowe wątki; łącząc w zmysłowym balecie kwiatowe absoluty ożywione rześkim tchnieniem światła.

"J’adore Absolu jest odą na cześć wyrazistych kwiatowych absolutów, które wymagają zegarmistrzowskiej precyzji. Nie można ich traktować jednakowo. Trzeba stworzyć pomiędzy nimi twórczy dialog i wydobyć najdrobniejsze niuanse. W tej kompozycji jaśmin osiąga pełnię intensywności, ujawniając swoją skrywaną zwierzęcość, owocowość i słoneczny blask. Otulony miodowymi nutami pomarańczy i róży, zyskuje miększy, nektarowy kształt." - mówi François Demachy, kreator zapachów Dior.


Wszystkie wcielenia jaśminu

Absoluty jaśminu sambac i jaśminu z Grasse przenikają się, potęgując jaśminową moc. Pierwszy uderza zwierzęcym, indolowym aromatem, który zniewala zmysły. Drugi przypomina o sobie dobrze znanymi niuansami, których nie sposób pomylić. Wypełnia powietrze owocami i kwiatami rozgrzanymi w promieniach prowansalskiego słońca.

François Demachy darzy ten niewielki biały kwiat szczególnym sentymentem,uznając go za władcę Grasse. Wielbiony i otoczony specjalną pieczą jaśmin stanowi znak rozpoznawczy regionu będącego Mekką perfumiarzy.
Legendarny, wyjątkowo delikatny kwiat musi być zbierany w ściśle określonym momencie, Wczesnym rankiem, kiedy wilgotne od rosy kielichy zaczynają się otwierać, muskane pierwszymi Promieniami słońca. Tylko wówczas oferują pełnię mocy i zapachowych niuansów. Wtedy, i tylko wtedy, po długim, cierpliwym oczekiwaniu możemy cieszyć się jego kapryśnym pięknem.


François Demachy jak nikt inny potrafi dojrzeć różne oblicza wymownego jaśminu:

"Rano jaśmin ujawnia ostrzejsze, przypominające czarną porzeczkę nuty. Po zerwaniu zachowuje je, ofiarowując swą indolową moc. W chłodnym , wilgotnym powietrzu wieczoru, kiedy ponownie rozchyla swoje płatki, jest źródłem wyjątkowych wrażeń. Po skończonych zbiorach kwiatowy władca poddaje się,staje się bardziej krągły, ujawniając owocowo-morelową stronę osobowości. Pragnąłem jak najpełniej ukazać piękno tego kwiatu o tak różnorodnych twarzach."


Zmysłowa przyjemność

Jeszcze wyraźniej "płatkowy" i owocowy J’adore Absolu wprowadza nowe akordy, zachowując piękno swoich legendarnych kwiatowych absolutów.
Perfekcyjnie miodowa, kusząco cielesna róża w postaci absolutu i olejku Eterycznego, szepcze komplementy nieco cierpkim pomarańczom.
Zaskakuje odejściem od lekkiego brzmienia, do którego nas przyzwyczaiła, W stronę bardziej zwierzęcych tonów. Zastosowana jako delikatny dodatek,
Odpowiada za „nektarowe” zabarwienie kompozycji.

Subtelnie otulające skórę kwiaty działają na zmysły niczym najsłodszy likier. Inny nowy dodatek wnosi do J’adore dawkę energii. Drobinki magnoliowego absolutu odświeżają i wzbogacają bukiet zielenią. Wodno-kwiatowa tonacja przedłuża uczucie orzeźwienia i pomaga w pełni docenić zmysłowy, kwietny balet.


Złocista amfora życia

Symbolizująca J’adore amfora zachowuje kształtną, przezroczystą sylwetkę. Jednak jej opływowe kształty, czczone przez artystów i przedstawiane w coraz to nowych odsłonach, niepostrzeżenie zmieniły charakter. W nowej interpretacji złoty naszyjnik Zastąpiły organiczne fale, ożywiające flakon mocną, wybitnie kobiecą zmysłowością.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności